• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rekrutacja elektroniczna. Rekrutacja od 23 marca 2020.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Organizacja pracy szkoły podczas epidemii.

Pobierz materiały, przeczytaj, skorzystaj :-)

Zaczynamy sportową zabawę, przed nami 5 rund.

Zakwalifikowaliśmy się do programu "Pomarańczowa Siła".

Doradztwo zawodowe. Orientacja zawodowa. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram. Zapoznaj się z poradnikiem.

Laureat "Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej"

XVAntologia CM 5 listopada 2018 roku w "Teatrze Nowym" w Zabrzu odbył się XV Wernisaż Poetycki będący podsumowaniem kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych i średnich zorganizowanego pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 30 z Zabrza, a współorganizatorem - Wydział Oświaty UM w Zabrzu. W konkursie wzięli udział uczniowie z około 140 szkół.
Spośród ponad 2500 utworów wyłoniono ponad 130 laureatów.
Tym milej powiadomić Państwa, że jednym z nagrodzonych został uczeń naszej szkoły -
Cezary Miłaszewski z III b gimnazjum.

Nasz uczeń nie tylko ponownie dołączył do grona młodych utalentowanych literatów i otrzymał tytuł Laureata,
ale jako jedyny otrzymał prestiżową nagrodę
przyznaną przez Fundację Wisławy Szymborskiej

za NAJLEPSZY UTWÓR POETYCKI W KATEGORII POEZJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻY w województwie.

To wielki zaszczyt dla nas, bo jesteśmy dumni, że właśnie nasz uczeń został tak wysoko nagrodzony.
   Warto nadmienić, iż recenzentami XV edycji tomiku były takie osobistości ze świata kultury i sztuki, jak: Jan Miodek, Krystyna Janda, Kazimierz Kutz, Jacek Cygan, Anna Dymna, Piotr Fronczewski, Kira Gałczyńska, Angela Bajorek z Janoschem i Joanna Szczepkowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a Cezaremu życzymy dalszych sukcesów,
rozwijania twórczego myślenia i czekamy na kolejne utwory.

XVantologia nagroda specjalna CM  Statuetka CM

A.M.