Szkolny Zespół ds. wychowania patriotycznego przygotował w 19 marca br. konkurs w ramach „Dnia Muzyki Polskiej”, którego celem było propagowanie wartości muzyki w kształtowaniu kultury polskiej.
    Do dnia konkursu uczniowie zostali przygotowani w dwóch etapach. Pierwszy z nich był zrealizowany na lekcjach muzyki, podczas których został ukazany wpływ muzyki na tworzenie się tożsamości narodowej. Drugi obejmował zapoznaje się z zaproponowanymi utworami, począwszy od najstarszego polskiego utworu – „Bogurodzicy” – do piosenek współczesnych.
W dniu konkursu uczniowie mieli za zadanie rozpoznać dane dzieło oraz podać jego autora bądź wykonawcę.
    Zwycięzcami okazały się uczennice: Laura Gorzela oraz Hanna Szlachta, które bezbłędnie rozwiązały kartę konkursową. Kolejnymi nagrodzonymi osobami zostały: Tomasz Brom, Agata Czerwionka, Wojciech Durlatka, Jagoda Gorzela, Emilia Zakrzewska-Tujek.
    Rozdanie nagród odbyło się 30 kwietnia - w dniu, w którym w naszej Szkole odbyły się uroczystości związane ze Świętem Konstytucji. Wręczyła je Pani Wicedyrektor Aleksandra Kubis-Szlachta. Radzie Rodziców Szkoły składamy podziękowania za ich sfinansowanie.

ks. Krzysztof Moczko

DMP 2024