Informacje można znaleźć na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W okresie ferii zimowych codziennie na stokach będzie można spotkać policyjne patrole narciarskie, które zapewnią bezpieczeństwo i porządek publiczny na stokach narciarskich i terenach przyległych, a także wesprą ratowników GOPR w udzielaniu pomocy i ratowaniu życia i zdrowia ofiar wypadków w górach. Wspólnie z Grupą Beskidzką GOPR zachęcamy do zainstalowania na swoich telefonach aplikacji Ratunek dostępnej pod adresem www.ratunek.eu.
Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomi całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze 32 20 77 077, na którą będzie można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Całodobowa Linia Interwencyjna:

32 20 77 077

Także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach informuje o rozpoczynającej się akcji Bezpieczne ferie 2020, której celem jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych. Przyłączamy się do tych działań i zachęcamy do zapoznania z prezentowanymi poradami.

bezpieczne ferie WSSE

Zapraszamy również do udziału w konkursie na najlepiej zorganizowany wypoczynek zimowy pn. „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”. Konkurs ma na celu promocję działań edukacyjnych na rzecz najmłodszych w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie WSSE w Katowicach