al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka szkolne

  "Idą Święta..."

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Pasowanie

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Rekrutacja elektroniczna. Rekrutacja od 23 marca 2020.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Organizacja pracy szkoły podczas epidemii.

Pobierz materiały, przeczytaj, skorzystaj :-)

Zaczynamy sportową zabawę, przed nami 5 rund.

Zakwalifikowaliśmy się do programu "Pomarańczowa Siła".

Doradztwo zawodowe. Orientacja zawodowa. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram. Zapoznaj się z poradnikiem.

V Bieg Rodzinny – sztafeta powstańcza
19 października 2019 r.

Bieg Rodzinny to cykliczna impreza, której organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 58 w Katowicach, wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Naszym celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia oraz sportów biegowych. Dzięki tego typu inicjatywom mamy nadzieję zachęcić dzieci, młodzież i rodziców do aktywnego spędzania czasu wolnego.
W tegorocznej edycji zawodów chcemy nawiązać do ważnej dla Ślązaków rocznicy, by oprócz rozwoju fizycznego uczniów promować także postawy patriotyczne oraz przywiązanie do dużej i małej Ojczyzny. Zaproponowaliśmy zatem sztafetową formę biegów, symbolicznie nawiązującą do trzech powstań śląskich.

Miejsce organizacji zawodów:

Wyjątkowo w tym roku wszystkie biegi odbędą się wokół Stawu MAROKO.
Miejsce startu i mety zawodów zlokalizowane będzie przy Ośrodku Wodnym MAROKO ul. Piastów 17

Czas zawodów:

Zaczynamy od godziny 11.00 – 19 października 2019 r. (sobota).

bieg powstanczy 2

Planujemy następujące zawody biegowe:

 • Bieg dla najmłodszych (dzieci przedszkolne) – na 150 m

Do udziału w tym biegu zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne. Razem z rodzicami lub samodzielnie najmłodsi zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 150 m. Klasyfikacja medalowa podzielona zostanie na chłopców i dziewczynki.

 • Bieg wokół Stawu Maroko – trzyosobowa sztafeta (dzieci z klas 1-4) – 1500 m

Do udziału w tym biegu zapraszamy dzieci z klas 1-4. Drużynę mogą tworzyć zawodnicy w różnym wieku mieszczący się w kategorii wiekowej. Zmiana zawodników następować będzie na dystansie ok. 500 m. Zawodnicy wspólnie do przebiegnięcia będą mieli dystans 1500 m (obiegnięcie Stawu Maroko).

 • Bieg wokół Stawu Maroko – trzyosobowa sztafeta (w trzech kategoriach wiekowych) – 3x1500 m

Dla nieco starszych dystans troszeczkę dłuższy - 4500 m. Trzyosobową drużynę mogą tworzyć zawodnicy w różnym wieku, ale mieszczący się w jednej kategorii wiekowej. Drużyna, którą stworzą zawodnicy z różnych kategorii wiekowych, zaliczona zostanie do trzeciej kategorii – 15-99 lat. Do przebiegnięcia dla każdego zawodnika ze sztafety dystans 1500 m (obiegniecie Stawu Maroko).

 • I kategoria wiekowa – uczniowie klas 5 i 6;
 • II kategoria wiekowa – uczniowie klas 7-8;
 • III kategoria wiekowa – zawodnicy od 15 roku życia;
 • Zawody dla Rodzin – „Bieg trzech powstańców” – 1500 m

Dla rodzin zaplanowaliśmy także osobne zawody biegowe. Trzyosobowe drużyny będą miały wspólnie do pokonania dystans 1500 m. Drużynę w tych zawodach tworzyć mogą: dwoje dorosłych i jedno dziecko lub jeden dorosły i dwoje dzieci. Trasę „drużyna rodzinna” pokonuje wspólnie.

bieg powstanczy 3

Zapisy:

 • uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach mogą zapisać się u nauczycieli wychowania fizycznego;
 • dzieci z klas 1-3 tejże szkoły - u swoich wychowawców;
 • wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w zawodach, mogą przesłać informację na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wskazując:
  • konkretny bieg (można zapisać się na kilka biegów);
  • imię i nazwisko członków drużyny (sztafety);
  • imię i nazwisko dziecka przedszkolnego (w przypadku biegu dla najmłodszych – 150 m);
  • kategorię wiekową drużyny (w przypadku biegu wokół Stawu Maroko – 3x1500).

Udział w zawodach jest bezpłatny.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY

kolaz VBRsztafetapowstancza

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny