• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Rozstrzygnęliśmy kolejną edycję miejskiego konkursu.

Odkryliśmy na nowo wiersze Marii Konopnickiej.

Oddaj używany telefon komórkowy - nagrody czekają.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ekologicznej.

niewidomy W dniach 06.03., 13.03 oraz 20.03.2019 r. odbyły się spotkania uczniów klas 1-5 SP z osobą niewidomą i jego przewodnikiem, psem - Bezą. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch filmów. Pierwszy z nich opowiadał o funkcjonowaniu osób niewidomych w społeczeństwie, natomiast drugi - o szkoleniu i przystosowaniu psów jako przewodników dla osób niewidomych. Dzieci otrzymały odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące obejrzanych filmów. Dowiedzieliśmy się od Naszego Gościa wiele ciekawych informacji na temat sposobów radzenie sobie w codziennym życiu, o nowościach technicznych podnoszących komfort życia i o szkoleniu psów, które w znaczny sposób ułatwiają funkcjonowanie na co dzień. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał kartkę z zapisanym alfabetem Braille’a swoimi imieniem.
Zajęcia z Naszym Gościem bardzo się uczniom podobały.

Bardzo dziękujemy!
Grażyna Wysocka