poznaj g slask 6 18 bieg p VI2018 bankomat zuza 2018 2m miniturniej siatkowej dni zaleza mk 2017

Sukcesy najmłodszych w konkursach zewnętrznych - 2. okres 2017/2018

1. Międzyszkolny konkurs recytatorski Wiersze patriotyczne - wyróżnienie Dobrosława z 1a
  2. Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy Świetlik – wyróżnienie Laura z 1a
  3. Międzyszkolny konkurs plastyczny Medal dla Przyjaciela – wyróżnienia Paweł z 1a i Matylda z 2a
  4. VIII Festiwal Oddziałów Integracyjnych Nie jesteś sam - II miejsce – 3c
  5. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Inne spojrzenie - tajemnice Błękitnej Planety - III m. w Polsce - Maciej z 3a
  6. Międzynarodowy konkurs Kangur matematyczny - wyróżnienie Tomasz z 3
  7. Bezpieczna droga do szkoły: I m. Beata, Ola z 3b, II m. Zuza z 3b, MAria z 1a, III m. - Artur z 3c, Jakub z 3b, Laura z 1a
  8. Kartka Wielkanocna w języku angielskim – wyróżnienie Piotr z kl. 1

Osiągnięcia sportowe i udział naszych uczniów w zawodach w II okresie 2017/2018

Sukcesy:

• I i II miejsce uczniów SP w Turnieju Tenisa Stołowego „ Dni Załęża”
  • V miejsce w Międzyszkolnej Lidze Szachowej Katowickich Szkół Podstawowych
  • udział uczniów SP w Biegu profilaktycznym Biegam zamiast…
  • II miejsce gimnazjalistów w Biegu profilaktycznym Biegam zamiast… na dystansie 1500 m
  • Udział uczniów w Biegu patrolowym zorganizowanym przez ZSP nr 1 w Katowicach
  • IV miejsce w drużynowych Mistrzostwach Katowic w Tenisie Stołowym chłopców (oddziały gimnazjalne)
  • Udział uczniów szkoły podstawowej w praktycznych zajęciach lekkoatletycznych „ATHLETICS CAMP 2017” na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Spotkanie z mistrzynią świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk oraz mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem Piotrem Małachowskim)

Podejmowane inicjatywy i działania sportowe w szkole:

• działa Szkolna Liga Tenisa Stołowego oraz Szkolna Liga Szachowa
  • trening gier zespołowych dla klas 7 –SP i Gimnazjum
  • prowadzone są w szkole zajęcia taneczno-ruchowe dla klas 1-3
  • prowadzone są zajęcia sportowe „ABC prawidłowej postawy dla klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej
  • przeprowadzenie lekcji otwartej z udziałem uczniów oddziałów gimnazjalnych „ TABATA WORKOUT ”
  • Szkolny Turniej Siatkarskich Trójek „HAPPY TRIO” dla oddziałów gimnazjalnych
  • Szkolny Dzień Sportu
  • IV Bieg Rodzinny

Damian Gorzela

Wyróżnienie

W konkursie fotograficzno-informatyczno-historycznym „Poznaj Górny Śląsk, Katowice, swoją dzielnicę” organizowanym przez Zespół Szkół nr 7 im. St. Mastalerza w Katowicach Sandra z 5a otrzymała wyróżnienie. Konkurs był bardzo wymagający, dlatego cieszymy się, że nasza uczennica została za swoją ciężką pracę nagrodzona.
Joanna G.

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego

11 czerwca uczennica klasy III gimnazjum Julia H. już od 9 rano zmagała się z bardzo trudnymi zadaniami wogólnopolskim konkursie "Wszczep sobie zdrowie" w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wańkowicza w Katowicach. Najpierw odbyła się część teoretyczna, a później najlepsi uczniowie pojechali na Wydział Parazytologii Akademii Medycznej, gdzie odbyła się część praktyczna (rozpoznawanie pasożytów na preparatach mikroskopowych). Najwięcej emocji wzbudziło oczekiwanie na wyniki.
Julia zdobyła 6. miejsce z 18 finalistów z całej Polski! W konkursie wzięło udział ponad 4000 uczniów z całego kraju.
Serdecznie gratulujemy!
Edyta G.-K.

"Bezpieczne dziecko - Przyjaciel Sznupka" i "Bezpieczny gimnazjalista"

Konkurs miejski Bezpieczne dziecko - przyjaciel Sznupka

• Patrycja 6c- II miejsce
  • Vanessa 5a - wyróżnienie

Konkurs miejski Bezpieczny gimnazjalista

• Martyna z III B i Julia z III B - wyróżnienia

"Moja klasa"

Uczeń klasy 6c Krzysztof zajął III miejsce w miejskim konkursie plastycznym Moja klasa zorganizowanym przez SP nr 11.

Gratulujemy

Konkursy matematyczne 2018

W tym roku w ogólnopolskim konkursie KANGUR MATEMATYCZNY wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły.

"Młody lingwista. Język polski"

drzewo lingwisty Ponownie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego "Młody lingwista". Znów wykazali się ogromną wiedzą. W całym kraju test pisało 1380 uczniów. W zestawieniu ogólnopolskim Nasza Szkoła zajęła 3. miejsce, a w zestawieniu ogólnym (języki: polski, angielski, niemiecki) - 12 z 231 szkół.

Sukces klasy 3c

23 kwietnia klasa 3c brała udział w VIII Festiwalu Oddziałów Integracyjnych „Nie jesteś sam”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie. Festiwal odbył się w Miejskim Domu Kultury „Batory”.

Z radością informujemy, że klasa 3c zajęła II miejsce
za występ
z przedstawieniem „Królewna Śnieżka”.

teatr 3c

K. Siwczyk, G. Wysocka

Wyróżnienie dla pierwszoklasisty

Piotruś z 1c otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie na kartkę wielkanocną w języku angielskim.
Ta nagroda ma duże znaczenie dla pierwszoklasisty, tym bardziej gratulujemy!
Piotr kartka wielkanocna
J. Gorzela

Półfinalistka ogólnopolskiego konkursu

Uczennica klasy III A gimnazjum Julia H. została półfinalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”. Finał odbędzie się 11 czerwca na Wydziale Farmaceutycznym ŚUM w Katowicach.

Gratulujemy Bravo2

Edyta Grabizna-Kusz

konkurs rebus Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Rebus z Nową Szkołą". Konkurs został oficjalnie zakończony, natomiast my możemy pochwalić się II miejscem smile2.

Pragniemy podziękować rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy nas wspierali i pomagali powalczyć o wygraną! Jesteśmy bardzo zadowoleni z II miejsca oraz z faktu, że tworzymy tak zgrany zespół szkolny bravo.

Dla zainteresowanych, można zobaczyć profil Organizatora konkursu, na którym można znaleźć informacje o wynikach konkursu. Zachęcamy również do obejrzenia fotogalerii dotyczącej naszych wspólnych zmagań podczas tworzenia pracy plastycznej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

mgr Emilia Kaczoch

Supermatematyk

supermatematyk Filip Mazurek z klasy 6A wziął udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym, w którym zajął I miejsce i zdobył tytuł "Supermatematyka". Gratulujemy!

Turniej tenisa stołowego

07.03.2018r. odbyły się Mistrzostwa Katowic w tenisie stołowym chłopców, w których nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Malik, Karol Maślanka oraz Szymon Myszkowski.

t stolowy 03 2018

Monika Kacperska

Kolejny sukces Jana Turuli

Miło nam poinformować, że uczeń Naszej Szkoły Jan Turula został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, uzyskując 59 na 60 możliwych punktów. Jankowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Żmija

Turniej piłki siatkowej

6 marca odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasza klasa siódma zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

turniej 03 2018

Helena Dryja

Sukces naszej uczennicy w miejskim konkursie

sznupek2018 Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7a Zosia Noras otrzymaławyróżnienie w  miejskim konkursie "Mądry uczeń nie bazgrze po murach". Celem konkursu było podniesienie świadomość dbania o przestrzeń publiczną i prywatną. Nasza szkoła także została wyróżniona w kategorii liczby zgłoszonych prac konkursowych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Sukcesy w "Memory Master"

Bardzo jest nam miło poinformować o wynikach uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w edycji jesiennej ogólnopolskiego konkursu Memory Master: