Wracamy do siebie. Akcja RELACJA. Czekamy na Was :)

Wracamy do szkoły. Odnowimy nasze relacje.

Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Szkolni koordynatorzy:

Zespół pod przewodnictwem mgr Zofii Nowak

pdf Zadania szkolnego koordynatora SPZ

Zobacz link

znak spz

W roku szkolnym 2007/2008 nasza szkoła przystąpiła do programu Sieci Szkół Promujących Zdrowie i uzyskała w czerwcu 2009 roku Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Od roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęliśmy starania o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Podjęte zadania dotyczące promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej oraz spełnione kryteria przynależności do Sieci Szkół Promujących Zdrowie doprowadziły do uzyskania w 2015 roku Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie nadawanego przez Minister Edukacji Narodowej, poprzedzonej rekomendacją Kapituły.
Krajowy Certyfikat przyznawany jest szkole na 5 lat. Po upływie tego okresu ubiegaliśmy się jako szkoła o ponowne jego nadanie. Po spełnieniu warunków Kapituły otrzymaliśmy w 2020 roku Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie nadany przez Ministra Edukacji i Nauki.

Zespół ds. promocji zdrowia

22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W naszej szkole świętujemy ten dzień, planując różnego rodzaju działania proekologiczne. Tradycją stał się organizowany corocznie "Ekopokaz mody”, którego celem jest kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości dzieci na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej. W tym roku do udziału w konkursie na ekologiczny strój zgłosiło się 32 uczestników.

Gratulujemy
Edyta G.-K., Karolina L., Anetta Sz., Ewa K.

Konkurs Miejski dla świetlic szkolnych „Bajkowy Świat Europy” 2021.
I EDYCJA ONLINE!

W środę odbyła się kolejna już edycja Konkursu Miejskiego dla świetlic szkolnych „Bajkowy Świat Europy”. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, dlatego że odbyło się w formie online na platformie ZOOM. W ramach współpracy ze Strażą Miejską w Katowicach przygotowane zadania konkursowe sprawdzały wiedzę zarówno na temat wybranych bajek i baśni państw członkowskich Unii Europejskiej, jak i właściwych relacji dotyczących kontaktów sąsiedzkich. Jak co roku mogliśmy liczyć na świetnie przygotowanych uczestników. Rywalizacja przebiegła nam w miłej atmosferze, a uczniowie pokonywali zadania z prędkością, która przerosła nasze oczekiwania! Wszystkie konkurencje przygotowane były na platformach internetowych: QUIZIZZ, LEARNINGAPPS, WORDWALL. Zwycięska drużyna mogła być tylko jedna….????

A oto wyniki konkursu:

1. Szkoła Podstawowa nr 36 K. K. Baczyńskiego
  2. Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej
  3. Szkoła Podstawowa nr 42 im. J. Kantorówny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12

Gratulujemy zwycięzcom i oczywiście zapraszamy za ROK.

Koordynator konkursu: Emilia Kaczoch

aplikacja stopcovid