Rekrutacja do klas pierwszych. зарахування.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Informacje nt. programów.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Pracujemy z dziećmi z afazją wg innowacji naszych nauczycieli.

"afazJA - możeMY" - inkubator Popojutrze 2.0.

Szkolni koordynatorzy:

Zespół pod przewodnictwem mgr Zofii Nowak

pdf Zadania szkolnego koordynatora SPZ

Zobacz link

Kolorowy tydzień warzyw i owoców w ramach Szkoły Promującej Zdrowie

Odbędzie się w dniach 17-21 października 2022. W tych dniach uczniowie przychodzą ubrani w podany na dany dzień kolor, mogą na bluzkach nakleić papierowe owoce i warzywa w tych kolorach oraz na drugie śniadanie mieć owoce i warzywa w kolorze dnia.

Poniedziałek – 17.10.2022 kolor żółty ( np. papryka, cytryna, banan, jabłko)

Wtorek – 18.10.2022 kolor czerwony (np. pomidor, jabłko, papryka, truskawki)

Środa – 19.10.2022 kolor zielony (np. cukinia, ogórek, bakłażany, gruszka)

Czwartek – 20.10.2022 kolor pomarańczowy (np. mandarynki, pomarańcze)

Piątek – 21.10.2022 dzień kolorowy – dzieci przynoszą do zjedzenia swoje ulubione warzywa lub owoce.

W tym tygodniu we wtorek na 3 lub 4 godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs kanapkowy “Smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki”.
W środę i czwartek w holu szkoły będzie wystawa warzyw i owoców przyniesionych przez uczniów oddziałów klas 1 – 3.

Organizatorzy: Zespół SPZ

tydzien prof IX2022

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych
to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Ma na celu uświadomienie środowisku lokalnemu potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Formuła ww. akcji edukacyjno-informacyjnej uwzględnia pomysły i inicjatywy uczniów, które zostaną przygotowane we współpracy z nauczycielami.
Informacja dla rodziców w załączeniu.

tydzien prof IX2022 2

Zespół ds. promocji zdrowia

Swiatowy Dzien Bez Tytoniu2022

Przewodnie hasło Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2022 roku to „Tytoń: Zagrożenie dla naszego środowiska”.

Uprawa, produkcja i użytkowanie tytoniu zatruwa naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikami i odpadami z e-papierosów. Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko jest ogromny i rośnie, wywierając niepotrzebną presję na i tak już ograniczone zasoby i delikatne ekosystemy naszej planety.
Tytoń zabija ponad 8 milionów ludzi każdego roku – w Europie, na liście 10 najczęstszych przyczyn chorób, palenie tytoniu znajduje się na drugim miejscu. Palenie tytoniu stanowi główną przyczynę zachorowań na nowotwory, wśród których najczęstszym jest rak płuca. Podobnie jak palenie tytoniu, używanie papierosów elektronicznych ma także destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Dodatek substancji zapachowych nasila te szkodliwe efekty.
Na niniejszej stronie można znaleźć materiały WHO do wykorzystania.

Źródła:

17 maja już po raz 9. , po przerwie spowodowanej nauką zdalną, w naszej szkole odbył się Pokaz ekomody. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pokazali kreacje niczym z paryskich wybiegów mody. Było kolorowo i wesoło. Jury konkursowe miało niezwykle trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców. Tegoroczna impreza już za nami, ale projektanci zapewne myślą już nad kreacjami na jubileuszowy pokaz. W oczekiwaniu na nową kolekcję, fotografie przypomną nam miłe chwile z imprezy. Gratulujemy laureatom.

pokaz eko2022

Laureaci konkursu: Klasy 4-8: I miejsce Julia Seremet kl. 5a, II miejsce Dominik Kowalicki kl. 4a, 3 miejsce Julia Czekal kl. 5c, Gabriel Szydłak kl. 7a.
Laureaci 1-3: I miejsce Katarzyna Niedźwiecka kl. 1d, II miejsce Aleksandra Piowczyk kl. 1a, III miejsce Anna Mordel kl. 1c,
Wyróżnienia: Aleksandra Gut kl. 1a, Zuzanna Siwiec kl. 3a

Organizatorzy

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka rozpoczynającego się 17 maja.
         Za pośrednictwem tegorocznego hasła „_Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"_ zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz - aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
Ambasadorami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśl zasady „_Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"_ zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

@sknonkoma @znamieznamje

lekki tornister

Informacje dostępne są na podanych poniżej stronach: