OBCHODY DNIA EUROPEJSKIEGO

W środę 13 maja 2015 roku świętowaliśmy w naszej szkole 2 ważne europejskie wydarzenia1 maja – 11. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz 9 maja –  Dzień Europy, który jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej, upamiętniającym rocznicę tzw. deklaracji Schumana.

Z tej właśnie okazji Szkolny Klub Europejski zorganizował  Dzień Europejski w trakcie którego odbył się szkolny turniej wiedzy dla uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej na temat 8 województw Polski pod hasłem „Polska krajem członkowskim Unii Europejskiej”.

W szkolnych obchodach Dnia Europejskiego wziął udział gość specjalny: pan Paweł Ożóg – reprezentujący Centrum Informacji Europejskiej (oddział w Katowicach), który zapoznał zebranych uczniów z historią Unii Europejskiej, przedstawił korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz uczestniczył w pracach jury konkursu.

2-osobowe drużyny z klas 4–6  mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat 8 województw Polski, dotyczącą znajomości m. in.: środowiska geograficznego województw, miast wojewódzkich, herbów, strojów ludowych, kuchni regionalnej, podań i legend, gwar i dialektów, znanych postaci oraz atrakcji turystycznych i ciekawostek. Uczniowie dzielnie zmagali się z pytaniami konkursowymi. Ostatecznie Jury wyłoniło 3 zwycięskie drużyny, których bogatą wiedzę nagrodzono gromkimi brawami. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, których sponsorami byli: Centrum Informacji Europejskiej – odział Katowice oraz Rada Rodziców ZSI nr 1:

W czwartek 14 maja z pytaniami konkursowymi zmierzyli się uczniowie klas I – III Gimnazjum. Podobnie jak ich koledzy z klas młodszych, gimnazjaliści rywalizowali w zespołach 2- osobowych.

ZWYCIĘZCAMI KONKURSU WIEDZY O 8 WOJEWÓDZTWACH POLSKI
„POLSKA KRAJEM CZŁONKOWSKIM UNII EUROPEJSKIEJ” ZOSTALI:

13.05.2015

14.05.2015