Wśród uczniów klasy IIc gimnazjum znaleźć można młode talenty
wyróżniające się szczególnymi uzdolnieniami
potwierdzonymi znaczącymi sukcesami.

Adrian Szłapak i Marcin Lesiński - Ich pasją jest łucznictwo. Trenują w klubie UKS "Grot" w Rudzie Śląskiej. Brali udział w wielu zawodach, w których zdobyli liczne nagrody i medale.
Sukcesy Adriana to między innymi: 13. miejsce w Międzynarodowym Pucharze Beskidów w łucznictwie w 2017 roku, 4. miejsce w Mistrzostwach Okręgu Śląskiego w łucznictwie w kategorii Młodzik Młodszy w 2017 roku, 2. miejsce w VI Klubowym Turnieju Łuczniczym „Cały Bytom strzela z łuku”, oraz 6. miejsce w I Otwartym Pucharze Rudy Śląskiej w łucznictwie dzieci i młodzików. Sukcsy Marcina to: 3. miejsce w I Otwartym Pucharze Rudy Śląskiej w łucznictwie dzieci i młodzików, 3. miejsce w  Mistrzostwach Okręgu Śląskiego w łucznictwie w kategorii Młodzik Młodszy w 2017 roku.

szłapak lesinski

Maria Kupińska poszczycić się może wybitnymi zdolnościami poetyckimi, literackimi, recytatorskimi i językowymi.
Dwukrotnie została laureatką  Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Antologia Poezji Dziecięcej" – w roku  2016 oraz w  2017.
Jej wiersze: „ Wiosna” oraz „ Smak życia” zostały opublikowane w XIII i w XIV tomie Antologii Poezji Dziecięcej.
Jest również laureatką wielu szkolnych konkursów literackich:
- w roku szkolnym 2017/2018 zajęła 2. miejsce w szkolnym konkursie „ Tworzę wiersz o aniele” i w konkursie „ Poznajemy twórczość Marii Dąbrowskiej”.
- w roku szkolnym 2016/2017 zajęła 1. miejsce w konkursie literackim „Tworzę...mit” oraz w konkursie „Tworzę wiersz o życiu”, a w konkursie literackim „Robert Oszek oczami uczniów” zajęła 2. miejsce.
Jej wiersze zostały zgłoszone do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  "Ja i świat".
Gratulujemy sukcesów młodej poetce i życzymy kolejnych.

mk 2017 Dyplom Maria