al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Wracamy do siebie. Akcja RELACJA. Czekamy na Was :)

Wracamy do szkoły. Odnowimy nasze relacje.

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

TANECZNA PASJA HANI Z 1C

Nazywam się Hania i chodzę do oddziału 1c.
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w 2019 roku, mając 5 lat. Były to zajęcia dla dzieci 4-6 lat w grupie początkującej w szkole tańca Egurrola Dance Studio w SSC w Katowicach. Na zajęciach początkowo było dużo zabawy z muzyką , ale Pani instruktorka uczyła nas również elementów tańca nowoczesnego oraz wymyślała układy choreograficzne. Podsumowaniem pracy w każdym semestrze jest występ na scenie ze swoją grupą przed publicznością oraz jury.
Pierwszym publicznym występem był Egurrola Challenge w Silesia City Center w czerwcu 2019 r., gdzie występowały dzieci również z innych miast.
Na poziomie początkującym występy nie są oceniane i grupy nie rywalizują między sobą, ale uczy nas to śmiałości i oswojenia ze stresem, sceną i publicznością. Rywalizacja zaczęła się w 2021 roku, kiedy na poziome średnio zaawansowanym występowaliśmy w Warszawie na Mistrzostwach Egurrola Dance Studio. Zajęliśmy w swojej grupie wiekowej I miejsce i było to dla nas duże wyróżnienie. Później był kolejny wyjazd i II miejsce wraz z awansem do grupy na poziom wyżej. Na występy zawsze przygotowujemy nowy układ choreograficzny, jak również mamy szyte nowe stroje. Zajęcia taneczne, poza fajną zabawą, nauczyły mnie współpracy w grupie, systematyczności, odpowiedzialności, śmiałości i odwagi. Ciężkie treningi 2 razy w tygodniu wzmacniają moją kondycję fizyczną, co w połączeniu ze zdrową dietą wpływa na moje zdrowie i wygląd. Szkoła tańca organizuje również różne warsztaty oraz wyjazdy, na których możemy szlifować swoją technikę, poznawać inne style tańca, jak również przeżyć niezapomnianą przygodę. Bardzo polecam i zachęcam do rozwijania swoich pasji.

Hania 

Hania1c 

Hania1c 2

Nazywam się Hania i chodzę do  5a. Od 3 lat uczęszczam na nietypowe zajęcia nauki akrobacji powietrznych na szarfie. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Szarfa, lub inaczej chusta wertykalna, jest niezbędnym elementem treningu aerial silks. To dyscyplina sportowa, która polega na wykonywaniu figur i kombinacji na podwieszonej do sufitu szarfie. Łączy ona elementy akrobatyki powietrznej, gimnastyki, treningu siłowego i tańca. Moje zajęcia odbywają się we Free Style Parku w Chorzowie. Grupy dzielą się na poziomy. Jest poziom dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Ja jestem na poziomie dla średniozaawansowanych i jeżdżę na zajęcia raz w  tygodniu.

Jeśli ktoś chce, może przychodzić poćwiczyć dwa razy na tydzień. Jako ciekawostkę powiem, że moja nauczycielka wystąpiła niedawno w TV w programie Mam Talent razem ze swoim partnerem. Największym moim marzeniem jest wystąpić kiedyś w zawodach tańca w powietrzu.

hania s

Zuzia Siwiec z 3a jest drobną, ale bardzo waleczną dziewczynką. Od dwóch lat uczęszcza na zajęcia karate. Jest to sztuka walki stworzona przez mieszkańców Okinawy jako metoda samoobrony bez użycia broni. Zuzia jeździła już wcześniej na zawody, ale dopiero teraz, 23 października, udało się jej zająć drugie miejsce w VII Międzynarodowym Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Zuza jest bardzo dumna ze swojego srebrnego medalu a my szczerze jej gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

JG 

ZS 

OlgierdOlgierd swoją przygodę z piłką rozpoczął jako 4-letni przedszkolak w klubie Zantka w Chorzowie. Jako jeden z najmłodszych zawodników musiał bardzo się starać, aby dorównać starszym kolegom.
Dzięki ciężkim treningom, systematyczności i pasji udało się mu zostać wychowankiem Młodej GieKSy.
W maju 2019 r. na boisku naszej szkoły odbywały się treningi ,,Tauzen zagraj na bukowej’’. Trenował tam z różnymi zawodnikami I ligi GKS Katowice. Na jednym ze spotkań udało się strzelić Olgierdowi bramkę dzięki asyście Tymoteusza Puchacza, który obecnie gra w reprezentacji Polski. Bardzo dobrze wspominamy ten czas. Później przyszła pandemia i treningi zostały dość mocno ograniczone, ale Olgierd się nie poddawał i aby nie marnować czasu dodatkowo rozpoczął treningi Karate. Obecnie trenuje w Szkółce piłkarskiej Football Academy. Treningi ma 5 razy w tygodniu, ale nie narzeka, ponieważ sprawia mu to ogromną przyjemność i satysfakcję z meczy, które wygrywa wraz z kolegami z drużyny.

 

Harcerz na medal z 2a
Ryszard Burda

Rysiu od klasy 1 dołączył do 32 Harcerskiej Drużyny Wodnej, która znajduje się przy stawie Maroko. Zbiórkę rozpoczyna apelem i odśpiewaniem znanej mu bardzo dobrze piosenki drużyny harcerskiej. Dzięki dołączeniu do drużyny Rysiek nauczył się już wielu przydatnych rzeczy, np. odbył kurs pierwszej pomocy oraz przeżył superprzygody, takie jak pływanie na kajakach, a także rozpalanie ognisk o każdej porze dnia i nocy!

 Rysiek jest harcerzem na medal – co potwierdzają zdobyte przez niego odznaki za zaangażowanie i działania w swojej drużynowej ekipie. 😊

rysiu

Trenuję baseball od września 2020 roku. Dzięki temu, że chodzę na treningi, mogę mieć kontakt z ludźmi wtedy, kiedy szkoły są zamknięte. Baseball i softball pozwalają mi utrzymywać dobrą kondycję fizyczną. Chodząc na treningi, zyskałam wielu nowych przyjaciół.

Zobacz filmik multimedia2.

Jakub i Dominik są uczniami oddziału 2c , już od najmłodszych lat przejawiali dusze sportowców.
Jakuba pasją jest piłka nożna, natomiast Dominik interesuje się sztukami walki. Chłopcy, pomimo młodego wieku mają za sobą udział w  licznych zawodach, z których przywozili puchary, medale oraz dyplomy.

Oto kilka uwiecznionych momentów:

DiJ 2021

Dominika z 8a w VIII Międzynarodowym Turnieju Pod Wawelem i Pucharze Polski wskoczyła na 2. miejsce i zdobyła srebro w swojej dyscyplinie, czyli skokach na ścieżce.
Wiedzieliśmy, że Dominice uda się zdobyć medal, to była tylko kwestia czasu. Bardzo się cieszymy i bijemy brawo.

DK III2021

J.G. 

 

Muzykanci z 2a

Kacper, Zuzia, Julka i Ola to nasi klasowi muzykanci, którzy całe dnie mogliby tylko grać na swoich instrumentach. W ramach zajęć zgodzili się udzielić całej klasie krótkiego koncertu muzycznego. Kacper i Zuzia uczą się gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury. Potrafią zagrać najróżniejsze piosenki, od tych wesołych i szybkich jak nasze popularne „Sto lat”, do wolniejszych i poważnych np. „Oda do radości” i „The Sound of Silence”. Julka uwielbia grać na keyboardzie, a jej przygoda zaczęła się od… youtuba! Julce tak bardzo spodobała się gra na keyboardzie, że postanowiła się jej nauczyć. Ola uwielbia grać na pianinie, a do tego pięknie śpiewa! Choć przygoda z muzyką tej czwórki rozpoczęła się inaczej, to łączy ich pasja, wspólne hobby, zainteresowania i niebanalny sposób na czas wolny!

Moglibyśmy słuchać ich codziennie….😊

muzykanci 2a

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny