al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rekrutacja do klas pierwszych. зарахування.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Informacje nt. programów.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Pracujemy z dziećmi z afazją wg innowacji naszych nauczycieli.

"afazJA - możeMY" - inkubator Popojutrze 2.0.

Emilka Krasińska z 5b dołączyła do światowego grona fanów i zaczęła grać na kalimbie. To tzw. „fortepian kciukowy”, jeden z najstarszych instrumentów, powstały kilka tysięcy lat temu w głębi Czarnego Lądu. Emilka wytrwale ćwiczy i coraz piękniej wygrywa miłe dla ucha dźwięki.

EmilkaK X2022

   Pasja Miłosza do rysowania pojawiła się stosunkowo niedawno. W przedszkolu znany był przede wszystkim z budowania różnych niesamowitych rzeczy: Miłosz potrafił z drewnianych klocków zbudować wieżowce, mosty, akwedukty, fortece z "Władcy Pierścieni", budowle z "Harry'ego Pottera", dosłownie wszystko, co gdzieś zauważył... A pani dyrektor przedszkola na akademii żegnała "Miłosza - genialnego konstruktora...".
   Rysować zaczął tak na dobre znacznie później, na serio rozkręcił się w tym roku, a ostatnie miesiące to już jest prawdziwa pasja. Rodzice Miłosza nie nadążają z kupowaniem materiałów do rysowania! Miłosz bardzo się stara i z każdym rysunkiem idzie mu coraz lepiej... Nie ogranicza się do jednego tematu. Jeżeli tylko coś go zainteresuje, zaraz biegnie po kartki i rysuje. smile

MiloszM X2022

Lena Romanik z 5b uwielbia szkicować, rysować, malować. Zajmuje się tym w każdej wolnej chwili. Sama doskonali swoje umiejętności artystyczne, szlifuje talent. Została już dostrzeżona w naszej szkole - w ostatniej edycji "Mam talent" zajęła III miejsce. Ostatnio zainspirowała ją Manga.

IMG 20220622 WA0002

Mam na imię Hania i chodzę do klasy 5b. Od pięciu lat należę do wodniackiej drużyny harcerskiej 32HDW, która działa przy sąsiadującym ze szkołą stawie Maroko. Do drużyny zostałam przyjęta w pierwszej klasie i przez trzy lata należałam do najmłodszej załogi Zuchów, w której pełniłam funkcję szóstkowej. Od dwóch lat należę do starszej załogi Jungów „Zakręcone Szekle”, gdzie pełnię funkcję zastępowej oraz zrobiłam próbę „Ochotniczki”, a dodatkowo mam otwartą próbę na „Tropicielkę”. Od samego początku jestem bardzo zaangażowana w działalność drużyny poprzez uczestnictwo w rajdach, spływach, obozach, biwakach i innych ciekawych wydarzeniach oraz poprzez zdobywanie rożnych harcerskich sprawności. Jednak harcerstwo to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim służba i właśnie to najbardziej mi się w harcerstwie podoba. Kiedy tylko mam okazję, bardzo chętnie angażuję się w niesienie pomocy innym oraz uczestnictwo w czynach społecznych (np. przedświąteczne odwiedziny u osób starszych na naszym osiedlu, sprzątanie okolicy osiedla, zbieranie darów dla potrzebujących itp.) Dołączam kilka zdjęć z działalności drużyny. Może kogoś zachęcą, aby spróbować wspaniałej przygody z 32. Harcerską Drużyną Wodną.

hania sz 5b

POKAZ TALENTÓW W 1C

Podczas zajęć tematycznych uczniowie oddziału 1c przygotowali krótką prezentację swoich zainteresowań. Niektórzy zaprezentowali krótki pokaz, inni opowiadali z ogromna pasją o swoim hobby. Okazało się, że uczniowie interesują się wieloma rzeczami, m.in.:  wędkarstwem, motoryzacją, grą na gitarze, baletem, tańcem, malarstwem, weterynarią, szermierką.
Życzę wszystkim, aby byli wytrwali w rozwijaniu swoich pasji.

Agnieszka Łagódka 

1c VI2022 2  1c VI2022 1

Klaudia W. z 7a uwielbia szkicować. Zajmuje się tym w każdej wolnej chwili. Nie chodzi na żadne zajęcia plastyczne, uczy się sama metodą prób i błędów. W przyszłym roku, po egzaminie ósmoklasisty, będzie startowała do szkoły plastycznej.

szkiceKlaudii

Pasją Niny S. z 7a są prace plastyczne. Sama mówi, że rysuje od około 3 lat. Chodzi na zajęcia plastyczne do Pałacu Młodzieży. Szkicuje m.in. portrety i martwą naturę. Rysowanie pozwala jej odpocząć od zgiełku codzienności i zmartwień.

szkiceNiny

Mam na imię Jerzy i jestem uczniem klasy 2b. Należę do UKS Kanu Katowice, klubu kajak-polo, działającego przy Stawie Maroko. Do klubu trafiłem po zajęciach próbnych podczas półkolonii harcerskich rok temu. Ten sport bardzo mi przypadł do gustu od samego początku. Nie jest tak znany jak piłka nożna czy karate, ale na pewno przynajmniej tak samo pasjonujący. Zasady są podobne do koszykówki, tylko w kajakach na wodzie usmiech. Dodatkowo kajak-polo świetnie rozwija fizycznie moje ciało. Podczas ciepłych miesięcy pływamy na Maroku, a w zimie trenujemy w naszej szkole oraz w hangarze nad stawem. W lecie bierzemy udział w wielu turniejach w kraju i za granicą. Z ostatnich dwóch turniejów nasza najmłodsza grupa wiekowa Panda Cup, do której należę, przywiozła drugie miejsca w kolejnych edycjach Pucharu Polski. Cały czas jestem jeszcze najmłodszym członkiem klubu, jednak świetnie się w nim czuję i odnajduję, ponieważ w klubie panuje bardzo przyjacielska atmosfera i starsi opiekują się młodszymi, oraz zawsze można liczyć na pomoc i dobre słowo trenerów. W zimie bierzemy udział w obozach na nartach biegowych, wzmacniających naszą kondycję, a w lecie oczywiście na kajakach. Zachęcam wszystkich, szukających ciekawego hobby dla siebie, do spróbowania kajak-polo na zajęcia

Jerzyk2b kajak polo

ch otwartych, których UKS Kanu organizuje wiele podczas wakacji.

Jestem zawodniczką Baseballowego Klubu Sportowego „Rawa Katowice”. Trenuję zarówno baseball (od 2020 r.), jak i softball (od 2021 r.). Zwykle gram na zapolu i miotaczu. Dzięki uprawianiu sportu mam okazję poznawać ciekawych ludzi i dużo podróżować. Dostałam się również do Kadry Śląska Softballu. Nasza drużyna wzięła udział w wielu turniejach. Najważniejsze osiągnięcia:

2020
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Baseball U12, Rybnik – 2. miejsce

2021
Puchar Polski Baseball U12, Działdowo – 2. miejsce
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Baseball U12, Rybnik – 1. miejsce
Mistrzostwa Polski Softball U15, Żory – 3. miejsce
Turniej Softballowy o Puchar Burmistrza Krośniewic, Krośniewice – 1. miejsce

2022
Mistrzostwa Polski Softball U15, Warszawa – 3. miejsce

Rita 6a VI2022

"Mam talent"

I miejsce MACIEJ JANOCHA
II miejsce KATIA RUDNIK
III miejsce LENA ROMANIK
Wyróżnienia KATIJA SLAVOVA, ARINA TORBA, ALINA LYKHACH

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I GRATULUJEMY TALENTÓW!

Zdjęcia są w Naszej Galerii.

Samorząd Uczniowski 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny