al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rekrutacja 2023/2024 - zarządzenia i terminy rekrutacji.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie z budżetu państwa.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY"

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

Yaroslava trenuje teakwondo od pięciu lat. Rozpoczynała treningi na Białorusi, obecnie kontynuuje je w Stowarzyszeniu Sportów Walki Striker. Reprezentuje klub na zawodach, bierze udział w egzaminach na pas i pokazach sportowych. Zajęła:

  • I miejsce w konkurencji techniki szybkościowe na V Pucharze Krakowa
  • III miejsce w konkurencji techniki szybkościowe
  • III miejsce w konkurencji techniki szybkościowe na Pucharze Klubu Sportowego Striker

Ma też na swoim koncie inne wybitne osiągnięcia sportowe. GRATULUJEMY smile2

teakwondo Yaroslava

Nazywam się Dominik i chodzę do klasy 6b. Trenuję dyscyplinę sportową kajak polo. Swoją historię z kajakiem rozpocząłem we wrześniu 2021 r. Zachęcił mnie do tego mój kuzyn i jestem mu bardzo wdzięczny, bo bardzo polubiłem ten sport. Gram z numerem 3. Brałem udział w wielu zawodach. Na początku maja 2023 moja drużyna wzięła udział w turnieju Canoe Polo International Tournament w Szczecinie i zajęliśmy 1. miejsce! Natomiast pod koniec maja uczestniczyłem w międzynarodowym turnieju w Niemczech w mieście Essen (51st International Deutschland CUP. Na tym turnieju, na którym w naszej kategorii startowało dwadzieścia drużyn z całego świata, zajęliśmy 6. miejsce. Liczę, że wytrwały trening pozwoli mi dalej się rozwijać.

Dominik 6b

Jagoda4a

 

  

Jagoda po raz pierwszy w życiu wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego U14, U12 w Raciborzu (4 marca 2023). Jagoda trenuje lekkoatletykę, biega i skacze. Mimo krótkiego czasu od momentu, kiedy rozpoczęła treningi w MKS MOS Katowice, udało jej się zająć szóste miejsce w biegu na 60 metrów, a także zdobyć srebrny medal w skoku wzwyż. To wspaniałe osiągnięcie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

JG  

Weronika jest uczennicą oddziału 3c. Należy do Harcerskiej Drużyny Wodnej przy stawie Maroko w Katowicach. Z dużym zainteresowaniem uczęszcza na zajęcia, uczy się tam dyscypliny, piosenek harcerskich, zdobywa różne umiejętności. Latem będzie pływać kajakiem po stawie . Życzymy Weronice dużo wytrwałości i zapału w pokonywaniu różnych czynności, a przede wszystkim dobrej zabawy. Harcerstwo to prawdziwa przygoda 😊

Weronika 3c

UZDOLNIONA HANNA Z 2C

    Nazywam się Hania. Chodzę do klasy 2c. Moją wieloletnią pasją jest taniec. Od 2019 roku ćwiczę w szkole tańca Egurolla Dance Studio. Oprócz tańca bardzo lubię malować i projektować.  Często rysuję różne wzory strojów na tańce, a dla moich lalek szyję różne kreacje.

HaniaBWielki sukces !

   Wieczorami lubię zasypiać z książką. Moim największym sukcesem jest zdobycie tytułu Mistrza Województwa w konkursie Wielka Liga Czytelników w kategorii klas 1-3 w pracy drużynowej. W tym roku również wraz z koleżankami będę reprezentowała naszą szkołę :-).

Jestem Zuchem - to brzmi dumnie!

   Zosia Żemła jest uczennicą oddziału 2d. Od początku szkoły należy do zuchów – Gromady Słoneczni Indianie. Uczestnictwo stanowi pasję Zosi już od pierwszej klasy. Razem z kolegami z Gromady kręciła już filmy, uczestniczyła w biwaku, tworzyła ręcznie pamiątki świąteczne, uczestniczyła w grze terenowej i robiła wiele innych rzeczy. Zosia zdobyła już wiele sprawności i tropów, m.in.: filmowca, narciarza, Indianina, łyżwiarza. Poniedziałkowe uczestnictwo w zbiórkach stanowi najważniejszy punkt całego tygodnia. Największym przeżyciem było jednak wieczorne  ślubowanie zuchowe przy blasku ogniska.

zosia ż

Cieszymy się Zosiu z twoich sukcesów i życzymy dalszych.

Katja1

 

Kateryna chodzi do klasy 7a. Zaczęła tańczyć od momentu, kiedy miała 8 lat. Tańczyła w szkole i w klubie w Melitopolu na Ukrainie. W szkole był to hip-hop, a w klubie taniec nowoczesny.
Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Z klubem Katja jeździła na zawody do różnych miast i razem ze swoją grupą taneczną zajęli trzy razy pierwsze miejsce, a raz było to miejsce drugie. Otrzymywali medale i dyplomy.
Na Ukrainie Katja należała też do agencji modelek. Jej zdjęcie, razem z innymi dziewczynkami, zostało umieszczone na billboardzie. W Polsce też chodzi na zajęcia taneczne i marzy jej się kariera tancerki, piosenkarki i aktorki, podobnie jak Jennifer Lopez.

Wysłuchała i spisała J.G. 

 

pdf Pasją Wiktorii z 3b są konie (kliknij).

Dominik8a

Cześć!

   Nazywam się Dominik, jestem uczniem oddziału 8 a. Od wielu lat moją pasją jest teatr. Zaczęło się od tego, gdy wziąłem udział w moim pierwszym konkursie recytatorskim w przedszkolu, na któym zająłem 1. miejsce i obudziłem w sobie aktorskiego ducha. Później chodziłem coraz częściej na tego typu konkursy, aż do rozpoczęcia szkoły. Wtedy też zacząłem uczęszczać z całą klasą na zajęcia teatralne w Domu Kultury. W czwartej klasie postanowiłem spróbować swoich sił i dołączyć do grupy teatralnej w Pałacu Młodzieży. To tam nabyłem do tej pory najwięcej doświadczeń związanych ze spektaklami i rożnego rodzaju konkursami, np. OKR. Dołączyłem też do Stowarzyszenia, gdzie miałem zaszczyt grać w świetnym spektaklu “Czy Śpiąca Królewna?“. Było to dla mnie ciekawe doświadczenie - grać z tak dużą grupą ciekawych, utalentowanych i pełnych pasji ludzi. Na pewno będę uczęszczać nadal na zajęcia teatralne i niejednokrotnie jeszcze wyjdę na scenę. 😊

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny