• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęła się rekrutacja. Zapraszamy.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Informacje i zasady bezpieczeństwa.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram.

Zobacz, przeczytaj, ucz się z nami.

Zapraszamy na Dzień Otwarty online 16 marca br.

Jakub i Dominik są uczniami oddziału 2c , już od najmłodszych lat przejawiali dusze sportowców.
Jakuba pasją jest piłka nożna, natomiast Dominik interesuje się sztukami walki. Chłopcy, pomimo młodego wieku mają za sobą udział w  licznych zawodach, z których przywozili puchary, medale oraz dyplomy.

Oto kilka uwiecznionych momentów:

DiJ 2021

Dominika z 8a w VIII Międzynarodowym Turnieju Pod Wawelem i Pucharze Polski wskoczyła na 2. miejsce i zdobyła srebro w swojej dyscyplinie, czyli skokach na ścieżce.
Wiedzieliśmy, że Dominice uda się zdobyć medal, to była tylko kwestia czasu. Bardzo się cieszymy i bijemy brawo.

DK III2021

J.G.

Muzykanci z 2a

Kacper, Zuzia, Julka i Ola to nasi klasowi muzykanci, którzy całe dnie mogliby tylko grać na swoich instrumentach. W ramach zajęć zgodzili się udzielić całej klasie krótkiego koncertu muzycznego. Kacper i Zuzia uczą się gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury. Potrafią zagrać najróżniejsze piosenki, od tych wesołych i szybkich jak nasze popularne „Sto lat”, do wolniejszych i poważnych np. „Oda do radości” i „The Sound of Silence”. Julka uwielbia grać na keyboardzie, a jej przygoda zaczęła się od… youtuba! Julce tak bardzo spodobała się gra na keyboardzie, że postanowiła się jej nauczyć. Ola uwielbia grać na pianinie, a do tego pięknie śpiewa! Choć przygoda z muzyką tej czwórki rozpoczęła się inaczej, to łączy ich pasja, wspólne hobby, zainteresowania i niebanalny sposób na czas wolny!

Moglibyśmy słuchać ich codziennie….😊

muzykanci 2a

OlaB 2a

Ola z 2a od najmłodszych lat interesuje się muzyką i tańcem. Już w przedszkolu zaczęła uczęszczać na zajęcia w Zespole Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”, w którym nadal tańczy i śpiewa. Równocześnie uczęszcza na zajęcia baletowe, co zaowocowało kilkoma występami na scenie. Odkąd dostała w prezencie pianino, regularnie uczy się na nim grać. W szkolnych konkursach wokalnych udało jej się kilkakrotnie zdobyć pierwsze miejsce. Ola wcześniej zaczęła śpiewać niż mówić, teraz też są czasem takie dni, kiedy więcej śpiewa niż mówi!

Kuba1     Pasją Kuby od najmłodszych lat jest sport. Najpierw trenował koszykówkę w Rudzie Śląskiej. Rok temu poszedł na trening siatkówki do „Akademii Młoda Gieksa”. Okazało się, że ma duży talent. Przez krótki czas trenował w sekcji Minisiatkówki. Trenerzy docenili jego umiejętności i szybko został przeniesiony do sekcji Młodzików. Teraz trenuje 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Bierze udział w turniejach i meczach ligowych. Największym jego osiągnięciem do tej pory jest tytuł „Najlepszego przyjmującego” podczas turnieju ligowego.

Kuba zaprzyjaźnił się z kolegami z zespołu. Razem lubią spędzać czas wolny.

Kuba2

Zapraszam do zapoznania się z niektórymi pracami plastycznymi uczniów naszej szkoły z ostatnich pięciu lat. Wcześniej zostały one zamieszczone w kalendarzach wydawanych w latach 2016-2020.

Zofia Błońska

Attachments:
Download this file (Prace_plast_I.pdf)Prace_plast_I.pdf[ ]3246 kB
Download this file (Prace_plast_II.pdf)Prace_plast_II.pdf[ ]2875 kB
Download this file (Prace_plast_III.pdf)Prace_plast_III.pdf[ ]2607 kB

Mam na imię Ania Z. Chodzę do klasy 6c. Interesuję się rysowaniem w stylu anime i mangi, rysuję już od trzech lat. Moje rysunki to często postacie z anime, ale rysuję także własne wymyślone. Na początku moje prace wyglądały okropnie (według mnie), ale po wielu próbach i staraniach myślę, że są całkiem niezłe i nadal staram się je ulepszać.

A to kilka moich prac i jeden szkic ciała damskiego:

ania6c

Tymoteusz z 6a ma różne zainteresowania. To między innymi matematyka i historia. Kilka miesięcy temu pojawiło nowe - pisanie książki. Jest już kilka rozdziałów, jednak póki co, są one niedostępne dla ogółu czytelników. Szykuje się niesamowita powieść przygodowa z elementami fantasy, której bohaterami są między innymi koty. Czyżby jeszcze nieznany młody pisarz chciał deptać po pisarskich piętach Andrzejowi Sapkowskiemu? :)