al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Mam na imię Hania i chodzę do klasy 5b. Od pięciu lat należę do wodniackiej drużyny harcerskiej 32HDW, która działa przy sąsiadującym ze szkołą stawie Maroko. Do drużyny zostałam przyjęta w pierwszej klasie i przez trzy lata należałam do najmłodszej załogi Zuchów, w której pełniłam funkcję szóstkowej. Od dwóch lat należę do starszej załogi Jungów „Zakręcone Szekle”, gdzie pełnię funkcję zastępowej oraz zrobiłam próbę „Ochotniczki”, a dodatkowo mam otwartą próbę na „Tropicielkę”. Od samego początku jestem bardzo zaangażowana w działalność drużyny poprzez uczestnictwo w rajdach, spływach, obozach, biwakach i innych ciekawych wydarzeniach oraz poprzez zdobywanie rożnych harcerskich sprawności. Jednak harcerstwo to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim służba i właśnie to najbardziej mi się w harcerstwie podoba. Kiedy tylko mam okazję, bardzo chętnie angażuję się w niesienie pomocy innym oraz uczestnictwo w czynach społecznych (np. przedświąteczne odwiedziny u osób starszych na naszym osiedlu, sprzątanie okolicy osiedla, zbieranie darów dla potrzebujących itp.) Dołączam kilka zdjęć z działalności drużyny. Może kogoś zachęcą, aby spróbować wspaniałej przygody z 32. Harcerską Drużyną Wodną.

hania sz 5b

POKAZ TALENTÓW W 1C

Podczas zajęć tematycznych uczniowie oddziału 1c przygotowali krótką prezentację swoich zainteresowań. Niektórzy zaprezentowali krótki pokaz, inni opowiadali z ogromna pasją o swoim hobby. Okazało się, że uczniowie interesują się wieloma rzeczami, m.in.:  wędkarstwem, motoryzacją, grą na gitarze, baletem, tańcem, malarstwem, weterynarią, szermierką.
Życzę wszystkim, aby byli wytrwali w rozwijaniu swoich pasji.

Agnieszka Łagódka 

1c VI2022 2  1c VI2022 1

Klaudia W. z 7a uwielbia szkicować. Zajmuje się tym w każdej wolnej chwili. Nie chodzi na żadne zajęcia plastyczne, uczy się sama metodą prób i błędów. W przyszłym roku, po egzaminie ósmoklasisty, będzie startowała do szkoły plastycznej.

szkiceKlaudii

Pasją Niny S. z 7a są prace plastyczne. Sama mówi, że rysuje od około 3 lat. Chodzi na zajęcia plastyczne do Pałacu Młodzieży. Szkicuje m.in. portrety i martwą naturę. Rysowanie pozwala jej odpocząć od zgiełku codzienności i zmartwień.

szkiceNiny

Mam na imię Jerzy i jestem uczniem klasy 2b. Należę do UKS Kanu Katowice, klubu kajak-polo, działającego przy Stawie Maroko. Do klubu trafiłem po zajęciach próbnych podczas półkolonii harcerskich rok temu. Ten sport bardzo mi przypadł do gustu od samego początku. Nie jest tak znany jak piłka nożna czy karate, ale na pewno przynajmniej tak samo pasjonujący. Zasady są podobne do koszykówki, tylko w kajakach na wodzie usmiech. Dodatkowo kajak-polo świetnie rozwija fizycznie moje ciało. Podczas ciepłych miesięcy pływamy na Maroku, a w zimie trenujemy w naszej szkole oraz w hangarze nad stawem. W lecie bierzemy udział w wielu turniejach w kraju i za granicą. Z ostatnich dwóch turniejów nasza najmłodsza grupa wiekowa Panda Cup, do której należę, przywiozła drugie miejsca w kolejnych edycjach Pucharu Polski. Cały czas jestem jeszcze najmłodszym członkiem klubu, jednak świetnie się w nim czuję i odnajduję, ponieważ w klubie panuje bardzo przyjacielska atmosfera i starsi opiekują się młodszymi, oraz zawsze można liczyć na pomoc i dobre słowo trenerów. W zimie bierzemy udział w obozach na nartach biegowych, wzmacniających naszą kondycję, a w lecie oczywiście na kajakach. Zachęcam wszystkich, szukających ciekawego hobby dla siebie, do spróbowania kajak-polo na zajęcia

Jerzyk2b kajak polo

ch otwartych, których UKS Kanu organizuje wiele podczas wakacji.

Jestem zawodniczką Baseballowego Klubu Sportowego „Rawa Katowice”. Trenuję zarówno baseball (od 2020 r.), jak i softball (od 2021 r.). Zwykle gram na zapolu i miotaczu. Dzięki uprawianiu sportu mam okazję poznawać ciekawych ludzi i dużo podróżować. Dostałam się również do Kadry Śląska Softballu. Nasza drużyna wzięła udział w wielu turniejach. Najważniejsze osiągnięcia:

2020
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Baseball U12, Rybnik – 2. miejsce

2021
Puchar Polski Baseball U12, Działdowo – 2. miejsce
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Baseball U12, Rybnik – 1. miejsce
Mistrzostwa Polski Softball U15, Żory – 3. miejsce
Turniej Softballowy o Puchar Burmistrza Krośniewic, Krośniewice – 1. miejsce

2022
Mistrzostwa Polski Softball U15, Warszawa – 3. miejsce

Rita 6a VI2022

"Mam talent"

I miejsce MACIEJ JANOCHA
II miejsce KATIA RUDNIK
III miejsce LENA ROMANIK
Wyróżnienia KATIJA SLAVOVA, ARINA TORBA, ALINA LYKHACH

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I GRATULUJEMY TALENTÓW!

Zdjęcia są w Naszej Galerii.

Samorząd Uczniowski 

Ania uczęszcza na zajęcia do Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach, gdzie pięć razy w tygodniu rozwija swoje zdolności manualne i graficzne. Od trzech lat uczęszcza na zajęcia do Pracowni Grafiki na "Małe formy graficzne","Klub eko-artysty“, "Techniki graficzne dla najmłodszych", a także "Cyfrowe techniki graficzne".
Prace wykonane przez Anię niejednokrotnie reprezentowały Pałac Młodzieży w różnych konkursach oraz zostały prezentowane podczas wystaw organizowanych przez Pałac Młodzieży.
Dodatkowo uczęszcza na zajęcia ze szpady (Pracownia Szermierki) oraz ze śpiewu "Novi I" (Pracownia Śpiewu).

Ani życzymy wytrwałości i wielu radości w rozwijaniu swoich pasji. 

Ania z 1c

Hania z 1a zainteresowała się karate Kyokushin w 2020 roku, mając 6 lat. Jest to sztuka walki stworzona przez Japończyka Masutatsu Oyama kształtująca ducha i ciało. Hania na zajęciach uczy się samoobrony, szybkości podejmowania decyzji, wytrzymałości, panowania nad swoim ciałem i koordynacji ruchowej.
Już po roku zajęć m.in. z mistrzem Europy 2011 – Krzysztofem Brzozowskim, Hania zajęła 1. miejsce i zdobyła swój pierwszy puchar w klubowym turnieju KATA.
Cały czas doskonali swoje umiejętności, zdobywając kolejne sprawności, budując tym samy odwagę, siłę charakteru i odporność na różne zachowania „przeciwnika”.

„Człowiek, który opanował prawidłową sztukę oddechu,
może być spokojny, nawet okrążony przez silnych wrogów,
w czasie trzęsienia ziemi i pożaru”.

- Mas. Oyama  

Hania1a

Maksymilian jest uczniem oddziału 1c. Jego zainteresowania związane są z piłką nożną oraz wędkarstwem. Już jako przedszkolak uczęszczał do klubu sportowego dla młodych piłkarzy „Młoda Gieksa”. Obecnie należy do szkółki piłkarskiej Klubu Stadionu Śląskiego. Od niedawna uczęszcza również do kółka wędkarskiego PZW Katowice, gdzie poznaje ABC wędkowania. Pasję Maksa do piłki nożnej zaszczepił jego tata, w każdej wolnej chwili wspólnie grają w piłkę, a także jeżdżą na mecze. Natomiast wędkarstwem zainteresował się dzięki dziadkowi przyjaciela. Maks uwielbia wszelkie aktywności sportowe i chętnie spędza czas na basenie, rowerze lub na łyżwach.

maks

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny