al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Wracamy do siebie. Akcja RELACJA. Czekamy na Was :)

Wracamy do szkoły. Odnowimy nasze relacje.

Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

 

Harcerz na medal z 2a
Ryszard Burda

Rysiu od klasy 1 dołączył do 32 Harcerskiej Drużyny Wodnej, która znajduje się przy stawie Maroko. Zbiórkę rozpoczyna apelem i odśpiewaniem znanej mu bardzo dobrze piosenki drużyny harcerskiej. Dzięki dołączeniu do drużyny Rysiek nauczył się już wielu przydatnych rzeczy, np. odbył kurs pierwszej pomocy oraz przeżył superprzygody, takie jak pływanie na kajakach, a także rozpalanie ognisk o każdej porze dnia i nocy!

 Rysiek jest harcerzem na medal – co potwierdzają zdobyte przez niego odznaki za zaangażowanie i działania w swojej drużynowej ekipie. 😊

rysiu

Trenuję baseball od września 2020 roku. Dzięki temu, że chodzę na treningi, mogę mieć kontakt z ludźmi wtedy, kiedy szkoły są zamknięte. Baseball i softball pozwalają mi utrzymywać dobrą kondycję fizyczną. Chodząc na treningi, zyskałam wielu nowych przyjaciół.

Zobacz filmik multimedia2.

Jakub i Dominik są uczniami oddziału 2c , już od najmłodszych lat przejawiali dusze sportowców.
Jakuba pasją jest piłka nożna, natomiast Dominik interesuje się sztukami walki. Chłopcy, pomimo młodego wieku mają za sobą udział w  licznych zawodach, z których przywozili puchary, medale oraz dyplomy.

Oto kilka uwiecznionych momentów:

DiJ 2021

Dominika z 8a w VIII Międzynarodowym Turnieju Pod Wawelem i Pucharze Polski wskoczyła na 2. miejsce i zdobyła srebro w swojej dyscyplinie, czyli skokach na ścieżce.
Wiedzieliśmy, że Dominice uda się zdobyć medal, to była tylko kwestia czasu. Bardzo się cieszymy i bijemy brawo.

DK III2021

J.G. 

 

Muzykanci z 2a

Kacper, Zuzia, Julka i Ola to nasi klasowi muzykanci, którzy całe dnie mogliby tylko grać na swoich instrumentach. W ramach zajęć zgodzili się udzielić całej klasie krótkiego koncertu muzycznego. Kacper i Zuzia uczą się gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury. Potrafią zagrać najróżniejsze piosenki, od tych wesołych i szybkich jak nasze popularne „Sto lat”, do wolniejszych i poważnych np. „Oda do radości” i „The Sound of Silence”. Julka uwielbia grać na keyboardzie, a jej przygoda zaczęła się od… youtuba! Julce tak bardzo spodobała się gra na keyboardzie, że postanowiła się jej nauczyć. Ola uwielbia grać na pianinie, a do tego pięknie śpiewa! Choć przygoda z muzyką tej czwórki rozpoczęła się inaczej, to łączy ich pasja, wspólne hobby, zainteresowania i niebanalny sposób na czas wolny!

Moglibyśmy słuchać ich codziennie….😊

muzykanci 2a

OlaB 2a

 

Ola z 2a od najmłodszych lat interesuje się muzyką i tańcem. Już w przedszkolu zaczęła uczęszczać na zajęcia w Zespole Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”, w którym nadal tańczy i śpiewa. Równocześnie uczęszcza na zajęcia baletowe, co zaowocowało kilkoma występami na scenie. Odkąd dostała w prezencie pianino, regularnie uczy się na nim grać. W szkolnych konkursach wokalnych udało jej się kilkakrotnie zdobyć pierwsze miejsce. Ola wcześniej zaczęła śpiewać niż mówić, teraz też są czasem takie dni, kiedy więcej śpiewa niż mówi!

Kuba1     Pasją Kuby od najmłodszych lat jest sport. Najpierw trenował koszykówkę w Rudzie Śląskiej. Rok temu poszedł na trening siatkówki do „Akademii Młoda Gieksa”. Okazało się, że ma duży talent. Przez krótki czas trenował w sekcji Minisiatkówki. Trenerzy docenili jego umiejętności i szybko został przeniesiony do sekcji Młodzików. Teraz trenuje 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Bierze udział w turniejach i meczach ligowych. Największym jego osiągnięciem do tej pory jest tytuł „Najlepszego przyjmującego” podczas turnieju ligowego.

     Kuba zaprzyjaźnił się z kolegami z zespołu. Razem lubią spędzać czas wolny.

Kuba2

Zapraszam do zapoznania się z niektórymi pracami plastycznymi uczniów naszej szkoły z ostatnich pięciu lat. Wcześniej zostały one zamieszczone w kalendarzach wydawanych w latach 2016-2020.

Zofia Błońska

Attachments:
Download this file (Prace_plast_I.pdf)Prace_plast_I.pdf[ ]3246 kB
Download this file (Prace_plast_II.pdf)Prace_plast_II.pdf[ ]2875 kB
Download this file (Prace_plast_III.pdf)Prace_plast_III.pdf[ ]2607 kB

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny