W dniach 26-30 kwietnia 2016 roku uczeń naszej szkoły - Jan Turula - uczestniczył w międzynarodowym specjalistycznym obozie edukacyjnym EuroWeek. Zajęcia interaktywne oraz warsztaty prowadzili wolontariusze z: Chin, Filipin, Indii, Kenii, Rosji, Ukrainy oraz Hiszpanii, którzy dokładali wszelkich starań, by w ciekawej formie przybliżyć uczestnikom historię i tradycje swoich krajów. Na obozie był czas nie tylko na naukę, ale również zabawę oraz zwiedzanie. Każdy dzień przynosił nowe emocje, gdyż nigdy nie wiedzieliśmy, czym nas zaskoczą prowadzący. Zajęcia i zabawy odbywały się wyłącznie w języku angielskim, co miało na celu zmobilizowanie dzieci do posługiwania się tym językiem. Na każdych zajęciach każde dziecko musiało kilkanaście razy wypowiedzieć się po angielsku, co niejednokrotnie stanowiło nie lada wyzwanie. Poza pogłębieniem znajomości języka angielskiego obóz miał na celu kształtowanie umiejętności pracy w grupie, kreatywności oraz wzmacniania poczucia własnej wartości. Na warsztatach dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów plastycznych, aktorskich, muzycznych i sportowych podczas programu "Mam Talent". Pomimo że zajęcia i zabawy odbywały się od godziny 9:00 do 21:00, a czasem nawet do 22:00 (oczywiście z przerwami na posiłki), nikt nie narzekał i nie marudził. Udział w programie wymagał sporo wysiłku. Mamy jednak nadzieję, że w kolejnych edycjach uda nam się zmobilizować do udziału znacznie większą liczbę uczniów. Naprawdę WARTO.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

mgr Barbara Żmija