al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rekrutacja 2023/2024 - zarządzenia i terminy rekrutacji.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie z budżetu państwa.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Pracujemy z dziećmi z afazją wg innowacji naszych nauczycieli.

"afazJA - możeMY" - inkubator Popojutrze 2.0.

 

4 marca obchodzony jest Światowy Dzień Otyłości.
Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości
oraz zwiększenie świadomości społecznej w kwestii prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie.

     Nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko zachorowalności na cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, chorobę niedokrwienną serca, obturacyjny bezdech senny, chorobę zwyrodnieniową stawów, depresję oraz sprzyja rozwojowi niektórych typów nowotworów i podwyższa ryzyko zgonu. Mogą również spowodować trudności z koncentracją, brak energii, spadek nastroju, a nawet depresję. To schorzenie dotyka nawet 50% osób cierpiących z powodu otyłości. Najważniejsze, by pamiętać, że otyłość to poważna choroba, której nie można lekceważyć. Nieleczona może prowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet do śmierci. Dlatego od najmłodszych lat należy zadbać o właściwe nawyki żywieniowe i dobrą sprawność fizyczną.
    Mając na uwadze, jak poważny jest to problem, proponujemy w naszej Szkole w ramach Programu Promocji Zdrowia akcję „Jogurt ma moc”, w której wykorzystane zostaną produkty nabiałowe (jogurt lub serek naturalny), na przykład z dodatkiem ulubionych owoców, rodzynków, orzechów, płatków owsianych czy startej gorzkiej czekolady itp.

    W środę 8 marca 2023 r. na 4. godzinie lekcyjnej oddziały 1-3 na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, a starsze oddziały (4-5) na zajęciach z wychowawcą, nauczyciele przeprowadzą krótką pogadankę nt. zdrowego odżywiania, a następnie przygotują wraz z uczniami zdrowe II śniadanie, wykorzystując naturalne produkty nabiałowe z ulubionymi dodatkami.

Do wykonania tego zadania pomogą Wam krótkie wierszyki porozwieszane na piętrach!

Życzymy Wam smacznego i zdrowia niebywałego!

Beata Sokołowska-Brodowy 
Aleksandra Kościołek 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny