Politechnika Śląska po raz siedemnasty organizuje Noc Naukowców Politechniki Śląskiej.

Tegoroczne przedsięwzięcie odbędzie się w sobotę, 8 października 2022 roku, w godzinach 15:00-22:00 w kampusach Uczelni: w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku. Program wydarzenia znajduje się na stronie.
Uczniowie będą mogli wziąć udział w spotkaniach z naukowcami, którzy odkryją naukowe tajemnice i przedstawią zagadnienia w przystępny i atrakcyjny sposób. Przygotowaliśmy ponad 180 aktywności: warsztatów, wykładów interaktywnych, pokazów, koncertów i wystaw. Uczestnicy wydarzenia odwiedzą bazę kosmiczną, zaprogramują roboty, wykonają doświadczenia chemiczne, poznają pojazdy elektryczne, przeniosą się do świata VR, nauczą sterować dronem, a także będą mogli pogłębić wiedzę z wielu innych dziedzin nauki.
Zapraszamy również na uroczystą inaugurację Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2022 z udziałem Władz Uczelni, której transmisja rozpocznie się 8 października o godz. 15:00 za pośrednictwem kanału YouTube Politechniki Śląskiej, a także na popularnonaukowy talk-show „Ekoplotki z naukowcami" streamingowany na kanale YouTube w godzinach 16:30-20:55. Ponadto w dzień wydarzenia będzie można dołączyć do akcji „Politechniczna Paka dla Zwierzaka" na rzecz pomocy zwierzętom ze schroniska w Gliwicach-Sośnicy i pozostawić dla nich wybrane materiały i karmy. Więcej tutaj oraz tu.