Rekrutacja do klas pierwszych. зарахування.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Informacje nt. programów.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Pracujemy z dziećmi z afazją wg innowacji naszych nauczycieli.

"afazJA - możeMY" - inkubator Popojutrze 2.0.

Komenda Miejska Policji w Katowicach we współpracy z Klaudią Młynarczyk, uczennicą Technikum nr 18 w Katowicach oraz laureatką I miejsca w konkursie #Nie lajkuj hejtu przeprowadzonego w ramach Profilaktyki Rówieśniczej Miasta Katowice, stworzyli plakat promujący bezpieczne zachowania w Internecie.

nielajkujhejtu

Swiatowy dzien AIDS 2022

IMG 20221125 WA0012     Tydzień Życzliwości i Pozdrowień odbywał się w naszej szkole w dniach 21.11-25.11.2022r. Uczestniczyła w nim cała nasza społeczność. W tym roku szkolnym 2022/2023 Zespół ds. promocji zdrowia zaproponował szereg działań, które uświadomiły nam, jak ważne i piękne jest być dla innych dobrym i życzliwym człowiekiem. Po pierwsze, zorganizował tzw. życzliwy kącik, składający się z dwóch krzeseł i stoliczka. Było to miejsce wyjątkowe, przeznaczone dla osób, które miałyby chęć się z kimś pobawić lub porozmawiać. Po drugie, przy wejściu do szkoły zawisło „Drzewko życzliwości”. Można było je ozdobić liśćmi zapełnionymi miłymi słowami, dobrą intencją czy życzeniami napisanymi przez nas samych. Po trzecie, pojawił się również „Kodeks Kumpla”, czyli ściąga dla Wszystkich tych, którzy chcą być prawdziwymi kumplami. Uczniowie mogli również zdobyć Żółty Order. Piątek był „Dniem na Żółto”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły byli ubrani w kolorze żółtym, aby podkreśli i wesprzeć ideę bycia życzliwym. Przez cały tydzień mogliśmy wszyscy czuć się szczęśliwymi osobami, które mogą wyrażać wdzięczność. Była to całkiem niezła nauka, która uświadomiła nam, że każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi daje radość i uśmiech; zwróciła uwagę na „dobro wewnętrzne”, które tkwi w każdym człowieku.
Tydzień minął, a my zróbmy wszystko, aby pozostało z nami na zawsze dużo uśmiechu , radości i życzliwości.
Zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii.

Beata Sokołowska-Brodowy

XI edycja Miejskiego Konkursu Edukacyjnego dla uczniów katowickich szkół "Magiczne wiersze..."
odbyła się ponownie w naszej szkole!
Tym razem uczestnicy mogli wykazać się znajomością wierszy Józefa Ratajczaka.
Wszystkie drużyny "szły jak burza" podczas wykonywania przygotowanych dla nich zadań 🙂
Najwyższe podium tegorocznego konkursu zdobył zgrany zespół ze Szkoły Podstawowej nr 36. Kolejne miejsca zajęły fantastyczne drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 53 w Katowicach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i dobrą zabawę! Zwycięzcom gratulujemy. Za rok kolejna edycja, a kto będzie jej bohaterem, to na razie nasza słodka tajemnica... 🙂
 magiczne2022
Aleksandra Kubis-Szlachta
Aleksandra Robaszkiewicz
Agata Warwas

W tym miesiącu uczniowie klas siódmych na zajęciach fizyki w sposób praktyczny realizowali tematy dotyczące sprawdzania poprawności wykonanych przez siebie pomiarów oraz obliczali  prędkość swoją i kolegów podczas biegu i spaceru. WYkorzystali w tym celu pomoce zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości: suwmiarki, kolorowe kalkulatory, taśmy miernicze i stopery. Oprócz realizacji treści podstawy programowej uczniowie kształtowali umiejętności miękkie, takie jak: podział obowiązków, praca grupowa, dobra organizacja pracy.
Po zajęciach śmiało mogę stwierdzić, że poznane wzory fizyczne zostały utrwalone, a zajęcia minęły w sympatycznej atmosferze.

2022 XI laboratoria

mein

Sandra Jakubowska

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Data nie jest przypadkowa, bo właśnie wtedy uchwalono Konwencję o prawach dziecka.
Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał Nie ma dzieci – są ludzie”
oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]..

pd plakat  KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA 1

Uczniowie klas ósmych przygotowali spotkanie poetycko-muzyczne „Jesienne zaduszki”. Listopadowe dni dają sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. Uczniowie podzielili się refleksją o tajemnicy przemijania i ukazali w poetyckich strofach to, co piękne i dobre, wspominali osoby, które odeszły w tym roku. Skłonili słuchaczy do zastanowienia się nad prawdą „Żyję nie tylko dla siebie, ale i dla innych”.
15.11.2022 r. przygotowali spotkanie dla rodziców, a 22.11.2022 - dla uczniów klas siódmych i ósmych.

zaduszki2022