al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka szkolne

  "Idą Święta..."

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Pasowanie

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Rozpoczęła się rekrutacja. Zapraszamy.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Informacje i zasady bezpieczeństwa.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram.

Zobacz, przeczytaj, ucz się z nami.

Zapraszamy na Dzień Otwarty online 16 marca br.

Zakończony został pierwszy etap rekrutacji do szkół podstawowych. Lista dzieci zakwalifikowanych do naszej placówki została udostępniona w siedzibie szkoły.
Informację dotycząca zakwalifikowania dziecka do naszej szkoły przesłana zostanie rodzicowi wiadomością sms lub można ją sprawdzić w systemie www.katowice.elemento.pl

Uwaga - dotyczy wyboru oddziału przez kandydata do szkoły podstawowej.
W zależności od liczby chętnych do poszczególnych oddziałów (ogólnodostępnych, integracyjnych), kandydaci mogą być kwalifikowani do oddziałów innych niż dokonany przez nich wybór w ramach wybranej Szkoły Podstawowej.

Samorząd Uczniowski z radością informuje, że wiosna została znaleziona! Może nie widać jej za oknem, ale wytrwałym poszukiwaczom udało się ją znaleźć.
Dziękujemy za udział w naszym konkursie fotograficznym. Gratulujemy spostrzegawczości. Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Ksawery 1d, Bartek S. 6a i Mateusz G. 6a
II miejsce - Iwona 4c, Rita 5a, Julia Z. 6a i Zuzia 7d
III miejsce - Hania Sz. 3a, Nina Sz. 6a i Dominik Sz. 6a.

Oto prezentacja :).

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs fizyczny dla uczniów klas 7. i 8. „Zeszyt doświadczeń”. Zadanie konkursowe polegało na zaplanowaniu, przeprowadzeniu i opisaniu kilku doświadczeń fizycznych, które można przeprowadzić bezpiecznie w domu. Pomysłowość uczniów była ogromna, a każde z doświadczeń łączyło książkową wiedzę fizyczną ze zjawiskami życia codziennego.
Poniżej prezentujemy zwycięskie prace. Zachęcam do zapoznania się z proponowanymi przez uczniów doświadczeniami i przeprowadzenie ich samodzielnie.

Sandra Jakubowska 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

rekrutacja2021

 

 Harmonogramtśz IV2021

     Komputer, smartfony, Internet... w ostatnim czasie te pojęcia goszczą w naszym życiu coraz częściej. Zarówno w życiu domowym, jak i szkolnym. Te pojęcia kojarzą się różnie, chociaż głównie z grami, zabawą i e-kontaktami ze znajomymi. Na szczęście współczesność pokazuje nam coraz nowsze oblicza technologii informatycznej i systematycznie zwiększa jej zasoby. Co to oznacza dla nas? Zwykłych śmiertelników? Oznacza to nowe obszary do odkrycia:)
Dziś w imieniu przymierza internetu i edukacji przedstawiam kilka ciekawych narzędzi nadających się zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Część z nich być może znacie, ale nie zniechęcajcie się. Z pewnością pojawi się coś, co i dla Was będzie nowością:)

 1. znak z WordArthttps://quizizz.com/ - narzędzie pozwalające na tworzenie i rozwiązywanie quizów, posiada potężną bazę quizów polskojęzycznych z różnych przedmiotów i poziomów edukacyjnych,
 2. https://wordart.com/ - narzędzie pozwalające tworzyć obrazek składających się z wybranych wyrazów. Brzmi abstrakcyjnie? Przykładem użycia może być utrwalanie dat panowania władców w postaci korony, wzrokowcy będą zachwyceni :)
 3. Grywalizacja edukacji jest zjawiskiem powszechnym, a kiedy komputer i Internet zagościły w naszych życiach na stałe, trzeba przyjąć to za pewnik. Jednak gra edukacyjna nie musi oznaczać przywiązania uczniów do fotela, a zakładając, że niemal każdy posiada smartfona, to z pomocą przychodzą nam gry terenowe z wykorzystaniem komórki. Pomyśleliście o znanych tytułach jak Pokemon Go albo Harry Potter Wizards Unite? Gry z geolokalizacją wymagające chodzenia i wykonywania określonych zadań i czynności? Tak tu jest ciepło. Jak to działa i o czym właściwie mowa? Doskonałe przedstawienia trzech aplikacji znajdziecie pod adresem youtubowego wydania Lekcja: Enter: https://www.youtube.com/watch?v=zRrrSw5ShX0

Dorota Kłembek  

SDA 8a2021

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny