• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Dzień Bezpiecznego Internetu 11.02.2020 "Działajmy razem!".

Współtwórzmy twórcze i bezpieczne środowisko on line.

Listopad 2019

Autor: David Roberts
Tytuł: „Sufrażystki i Sufrażerki. Walka o równość”.

To bardzo mądra i odważna książka. Dodaje odwagi młodemu pokoleniu dziewczynek (i może chłopców). Pokazuje, jak kobiety, nastolatki, dziewczynki walczyły o swoje prawa. Dostarcza wiedzy o tym, co działo się w tamtych czasach, jak kobiety się czuły, wiedzy o walce o prawa kobiet do głosowania, o strajku głodowym kobiet.
Uważam, że kobiety mają prawo walczyć o swoje dobro. Kobiety dostają małe zarobki, a to nie jest fair. W przyszłości, jak będę miała pracę, to mam nadzieję, że będę dostawała za nią więcej pieniędzy. Poza tym chciałabym, żeby kobiety były na banknotach.

Rita z klasy 4 a

Październik 2019

Zachęcam do przeczytania serii powieści związanych ze znaną grą Minecraft. W pierwszej książce „Więźniowie Minecrafta” główni bohaterowie przenoszą się do świata gry. Są wśród nich fani tej gry, ale także ci, którzy się nią wcale nie interesują. Właśnie to powoduje, że książka jest pełna humoru, ciekawych wydarzeń i zaskakujących zwrotów akcji.
Druga część – „Najeźdźcy z Minecrafta” pokazuje odwrotną sytuację: istoty z tej gry przybywają do naszego świata.
Jak myślicie, czy poradzilibyście sobie w takich okolicznościach? Sięgnijcie po tę sympatyczną serię. Humor i warta akcja zapewnione.

Paweł z 7b