Dziś zakończył się w naszej szkole tydzień pełen kolorów i witamin, świętowaliśmy bowiem Tydzień warzy i owoców.

W poniedziałek uczniowie klas 1-3 tworzyli z balonów owoce i warzywa oraz wykonywali dotyczące ich prace plastyczne, którymi została udekorowana szkoła.
We wtorek mogliśmy się cieszyć cały dzień nie tylko wyglądem, ale też smakiem bananów, śliwek czy marchewek.
Na środę zaplanowano konkurs kanapkowy dla młodszych klas, który pokazał niezwykłą inwencję twórczą dzieci oraz ich wiedzę na temat zdrowego komponowania tego popularnego składnika II śniadania.
Natomiast w czwartek na szkolnych korytarzach zostały wystawione znane i mniej znane płody ziemi.
Na zakończenie tygodnia, w piątek, nauczyciele różnych przedmiotów poruszali na swoich zajęciach tematykę zdrowego odżywiania.
Wszystkie te działania miały na celu przypomnieć nam, że rośliny są piękne, smaczne i zdrowe i że muszą być niezbędnym elementem naszego codziennego pożywienia, jeśli chcemy zdrowie utrzymać.
W myśl powiedzenia Hipokratesa „Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób”.

Zespół ds. Promocji Zdrowia

twio2018  kanapki2018