• Jasełka 2018

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Miejski konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału.

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu PiBBzNE na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2019 r.

Grupa Superbelfrzy w każdy czwarty czwartek miesiąca (począwszy od września 2015) proponuje webinaria, podczas których nauczyciele – praktycy dzielą się swoją wiedzą, pomysłami i stosowanymi narzędziami. Najbliższe spotkanie, 28 grudnia 2017 r. rozpocznie się o godzinie 21:00 i potrwa 1,5 godziny.

Marta Bruczyńska

Ciekawe narzędzia:

Learningapps – każdy nauczyciel znajdzie coś dla siebie; można korzystać z gotowych aplikacji i tworzyć własne.

Prace uczniów – ciekawe pomysły na aranżację przestrzeni w klasie, wyeksponowanie prac uczniów, strona w języku angielskim.

Program do tworzenia atrakcyjnych grafik - w świecie zdominowanym przez obraz, takie narzędzie może okazać się bardzo pomocne.

Generator do tworzenia kostek (story cbes, biografie...).

Generator wykreślanek o kilku stopniach trudności. Strona jest w j. niemieckim, ale nie stanowi to żadnego problemu.

Program do tworzenia wykreślanek, tym razem w języku polskim.

Program do tworzenia muzyki. Uważam, że jest świetny, można spędzić wiele godzin, zmieniając efekty, ścieżkę dźwiękową, bity.

Apki – pierwsza platforma do nauki programowania.

Dla humnaistów i artystów - strona, na której można znaleźć wiele interesujących i nietuzinkowych pomysłów na zajęcia bez kserówek. Po prawej stronie można znaleźć dział "Blogodydaktyka". Zachęcam korzystania z pomysłów nauczycieli innych szkół.

Filmy edukacyjne, które pomogą zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia.

E-booki w formacie .pdf - efekt długiejpracy trzynastu kreatywnych blogerek, propozycje prac rozwijającyvch zdolności manualne dzieci.

Twinkl - strona w j. angielskim. Można znaleźć ciekawe inspiracje (dla dzieci w każdym wieku).

Myślografia na języku polskim, czyli jak usystematyzować wiedzę.

Powtórka z części mowy. W końcu prawie wszyscy lubimy frytki sygnowane żółtą literką "M" :).

Nauka ortografii dla najmłodszych, ciekawe gry edukacyjne.

Nauka ortografii 2

Nauka ortografii 3