bip logo

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

• Jasełka

Ostatnia aktualizacja: 30 maja 2018 r.

Grupa Superbelfrzy w każdy czwarty czwartek miesiąca (począwszy od września 2015) proponuje webinaria, podczas których nauczyciele – praktycy dzielą się swoją wiedzą, pomysłami i stosowanymi narzędziami. Najbliższe spotkanie, 28 grudnia 2017 r. rozpocznie się o godzinie 21:00 i potrwa 1,5 godziny.

Marta Bruczyńska

Ciekawe narzędzia:

Learningapps – każdy nauczyciel znajdzie coś dla siebie; można korzystać z gotowych aplikacji i tworzyć własne.

Prace uczniów – ciekawe pomysły na aranżację przestrzeni w klasie, wyeksponowanie prac uczniów, strona w języku angielskim.

Program do tworzenia atrakcyjnych grafik - w świecie zdominowanym przez obraz, takie narzędzie może okazać się bardzo pomocne.

Generator do tworzenia kostek (story cbes, biografie...).

Generator wykreślanek o kilku stopniach trudności. Strona jest w j. niemieckim, ale nie stanowi to żadnego problemu.

Program do tworzenia wykreślanek, tym razem w języku polskim.

Program do tworzenia muzyki. Uważam, że jest świetny, można spędzić wiele godzin, zmieniając efekty, ścieżkę dźwiękową, bity.

Apki – pierwsza platforma do nauki programowania.

Dla humnaistów i artystów - strona, na której można znaleźć wiele interesujących i nietuzinkowych pomysłów na zajęcia bez kserówek. Po prawej stronie można znaleźć dział "Blogodydaktyka". Zachęcam korzystania z pomysłów nauczycieli innych szkół.

Filmy edukacyjne, które pomogą zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia.

E-booki w formacie .pdf - efekt długiejpracy trzynastu kreatywnych blogerek, propozycje prac rozwijającyvch zdolności manualne dzieci.

Twinkl - strona w j. angielskim. Można znaleźć ciekawe inspiracje (dla dzieci w każdym wieku).

Myślografia na języku polskim, czyli jak usystematyzować wiedzę.

Powtórka z części mowy. W końcu prawie wszyscy lubimy frytki sygnowane żółtą literką "M" :).

Nauka ortografii dla najmłodszych, ciekawe gry edukacyjne.

Nauka ortografii 2

Nauka ortografii 3