DNI UNII EUROPEJSKIEJ

27 i 28 maja 2013 roku Szkolny Klub Europejski zorganizował  szkolne obchody dnia Unii Europejskiej. Odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas 4-6 SP oraz I – III G pod hasłem: „Kraje członkowskie Unii Europejskiej od 2004 i 2007 roku”.

Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I – III gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat  8 krajów, które przystąpiły do Unii Europejskiej w maju 2004 roku i w styczniu 2007 roku.

Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Europejski „Euroludek”.

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą znajomości m.in.: flag narodowych, daty przystąpienia państw do UE, stolic, środowiska geograficznego, ustroju politycznego, religii, obowiązującej waluty, świąt narodowych, najciekawszych miejsc i zabytków oraz ciekawostek na temat Cypru, Malty, Litwy, Słowenii, Węgier, Estonii, Rumunii i Bułgarii. Uczniowie dzielnie zmagali się z pytaniami konkursowymi.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce:    Baczyńska Justyna kl. 4c
II miejsce:   Mazur Aleksandra kl. 6a
III miejsce: Zdebko Maciej kl. 6c

I miejsce: Pojda Weronika kl. Ib
II miejsce: Kocunik Daniela kl. IIa
III miejsce: Kowalski–Daczkowski Remigiusz kl. Ia

28 maja odbył się apel podsumowujący realizację szkolnego projektu edukacyjnego „Kraje członkowskie Unii Europejskiej od 2004 i 2007 roku”, w trakcie którego przedstawiciele klas  I – III Gimnazjum zaprezentowali uczniom szkoły przygotowane przez siebie konkursowe prezentacje multimedialne na temat 8 krajów członkowskich UE.

Prezentacje zwierały najistotniejsze informacje i ciekawostki o krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz przedstawiały atrakcje turystyczne stolic i najciekawsze miejsca warte zwiedzenia w tych krajach.

Jury konkursowe w składzie przyznało 3 nagrody za najciekawiej opracowaną i przedstawioną prezentację multimedialną.

WYNIKI KONKURSU:

Jaźwińska Zuzanna  i  Wadas Jakub z kl. II a: prezentacja multimedialna „ Cypr”

II miejsce
Michalska Marta i Ślosarczyk Dominika z kl. III a : prezentacja multimedialna „ Rumunia”

Antlauf Paweł i  Zysk Bartosz z kl. I b: prezentacja multimedialna „Litwa”

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zdjęcia z obchodów dnia Unii Europejskiej zamieszczono w zakładce GALERIA.