„Wszystkie Barwy Unii Europejskiej” – ogólnopolski konkurs plastyczny

15.10.2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim, internetowym konkursie plastycznym na projekt pocztówki o nazwie "Wszystkie Barwy Unii Europejskiej". Organizatorem konkursu było Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.
W ramach konkursu uczniowie wykonywali na zajęciach Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroludek” prace plastyczne nawiązujące do zagadnień związanych z Unią Europejską, jej państw członkowskich, instytucji oraz krzewionych wartości w czterech kategorii tematycznych: wiosna, lato, jesień, zima.

31 października 2012 r. ogólnopolski konkurs plastyczny „Wszystkie Barwy Unii Europejskiej” dobiegł końca.
Głosowanie na najlepsze prace odbywało się  poprzez stronę internetową a liczba oddanych głosów przez internautów decydowała o wygranej. Cztery zwycięskie prace zostaną wydane w formie kart pocztowych, przeznaczonych do darmowej dystrybucji.
Internauci wybierali spośród 704 prac konkursowych cztery zwycięskie, po jednej w każdej kategorii: wiosna, lato, jesień, zima.

Dużą popularnością wśród internautów cieszyły się prace 3 uczniów naszej szkoły.
Znalazły się one w czołówce prac pod względem liczby oddanych głosów i zajętego miejsca.

WYNIKI KONKURSU:

• Największą ilość głosów otrzymała praca Jakuba Wadasa „Jesienne impresje” i zajęła 10. miejsce z 269 głosami w kategorii: Jesień (25. miejsce wśród wszystkich zgłoszonych 704 prac).
  • 13. miejsce z 243 głosami w kategorii: Jesień - zajęła praca Julii Knas „Gołąb pokoju w UE” (30. miejsce wśród wszystkich zgłoszonych 704 prac).
  • 26. miejsce z 114 głosami w kategorii: Jesień - zajęła praca Oli Bober i Oliwii Fraczyk „Jesienny liść” (59. miejsce wśród wszystkich zgłoszonych 704 prac).

9 zgłoszonych do konkursu prac plastycznych uczniów naszej szkoły znajduje się w galerii prac na stronie organizatora konkursu.

Wszystkim internautom dziękujemy za oddane głosy a uczniom gratulujemy przygotowania ciekawych tematycznie i plastycznie prac.