Nadia od kilku lat intensywnie trenuje karate. Po zdaniu egzaminów posiada stopień 7 kyu. Trenowana jest od początku przez sensei Rafała Wieczorowskiego (1 DAN) trenera, który fenomenalnie potrafi przekazywać dzieciom tajniki karate i jednocześnie profesjonalnie przygotować do występów w zawodach. Po okresie systematycznych ćwiczeń wystąpiła w grudniu 2015 roku w Mistrzostwach Oyama Karate w walkach na tarczy w kategorii open dziewcząt do lat 14, zdobywając I miejsce. Następnie została podniesiona dla niej poprzeczka i 30 kwietnia 2016 roku wystąpiła w II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Sari Cup w Żorach. W kategorii kumite dziewcząt do lat 9 zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal.
Drugą pasją Nadii jest jazda konna. Na koniu potrafi już swobodnie galopować oraz skakać przez niskie przeszkody. Ciągle szlifuje swoje umiejętności, by w przyszłości przystąpić do egzaminu na Jeździecką Odznakę Turystyczną.

Zainteresowania Nadii nie ograniczają się do sportu. W tym roku szkolnym, po raz kolejny, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik", którego organizatorem jest Fundacja "Akademia Młodych Odkrywców", a autorami testów pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. O jej osiągnięciach (oraz jej kolegów z klasy (Igor Drozd, Matthew Krotki, Adam Dudek) w zeszłym roku szkolnym pisaliśmy na naszej stronie www.  w czerwcu 2015.

"Najwyższy wynik w naszej szkole uzyskała Nadia Bożek z klasy 1c, gromadząc 93% punktów i zdobywając nagrodę... .".

W roku 2015/2016 Nadia uzyskała jeszcze wyższy wynik, już jako drugoklasistka (96%).

Ponadto uczy się gry na pianinie, czego dowód mogliśmy oglądać podczas konkursu i przeglądu kolęd w grudniu 2015 roku. Razem z kolegami z klasy Igorem Drozd (gitara) i Matthew Krotki (ksylofon) akompaniowała klasie w śpiewie kolęd.