al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka 2018

 • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

 • Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

MD karate

 

 Maciek - uczeń klasy 5b od 6 lat trenuje karate w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT". W swoim pierwszym w życiu turnieju o Puchar Podbeskidzia Oyama Karate, który odbył się 9 marca 2019 r. w Bielsku-Białej, zdobył II miejsce i tym samym awansował do kolejnego (30.03.2019 r. Tarnów). Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik 

DK6a 03 2019 

Dominika z 6a zrobiła sobie prezent z okazji Dnia Kobiet i uzyskała wysokie, czwarte miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce i Trampolinie o Puchar 50-lecia Libiąża. Była to konkurencja: skoki dziewcząt klasa II, gdzie pojawia się 8 elementów. Brawo!

J.G. 

 

 

Dominika z 6a zajęła 13 miejsce w czasie Zimowych Mistrzostw Polski w Poznaniu. Skakała z 1-metrowej trampoliny. Podczas skoków z 3-metrowej trampoliny poszło jej identycznie i uzyskała również 13. miejsce. 13 to pech czy szczęście? To bardzo dobry wynik jak na zawody ogólnopolskie.

Gratulujemy!

J.G.  

Hannah 

 

 

   Hannah Skwarska uczennica klasy 2b wysportowana i utalentowana tancerka. Swoja przygodę z tańcem rozpoczynała w Londynie w szkole baletowej i hip-hopu. Obecnie trenuje disco dance w szkole tańca EGURROLA DANCE STUDIO. Bierze udział w wielu imprezach i turniejach tanecznych. Jej ostatnie osiągnięcie to zdobycie III miejsca w turnieju solo disco dance.

Nazywam się Yeva-Maria Pikulina, jestem z klasy 6b. Gram na pianinie przez 6 lat. Uczęszczałam do szkoły muzycznej, w której grałam wiele ciekawych utworów. Otrzymałam wiele wyróżnień i dyplomów z koncertów.

Yeva

Grałam takie utwory, jak: Do Elizy Beethoven, Sonatina Lichnera, Walc Doga, Sarabanda Cipolli, Różowa pantera Mańciniego, Etiuda Dworżaka Tytanik Warnera, Marsz weselny Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Nazywam się Artur Skóra z klasy 6b. Trenuję Kajak-polo od 2 lat. W tym czasie zdobyłem: drużynowo 1. miejsce w Zawodach w Koniakowie, 3. miejsce w Zawodach Leśnica, 2. miejsce w Zawodach Katowice, indywidualnie 4. miejsce w slalomie kajaków w Leśnicy.

Artur 6b

Jak wiadomo, śpiewać każdy może… Antek z 4a zdecydowanie lubi to robić! Kiedy dowiedział się o "Konkursie kolęd i pastorałek" w naszej szkole, od razu zgłosił swój udział. Było warto, bo zajął I miejsce. smile  Liczymy, że niedługo będzie miał kolejną okazję, aby wykazać się swoimi umiejętnościami.

Fanów rysowania jest wielu, ale fanów rysowania i … świstaków już nie. Jednym z nich jest Bartek S., który nie raz pokazał, że rysowanie jest jego konikiem. Podczas tworzenia grupowych projektów, to on bierze na siebie stronę graficzną. Najchętniej szkicuje, ale lubi także rysować w kolorze. Ma świetne wyczucie, potrafi dobierać kolory. Może doczekamy się komiksu, którego głównym bohaterem będzie… świstak? smile

PAULA PAJĄK - uczennica klasy 2b od dwóch lat trenuje pływanie w Klubie Sportowym działającym przy Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zdobywa w zawodach czołowe miejsca (pierwsze lub drugie).

pp

Już od ponad roku 7 razy w tygodniu w sezonie letnim i 5 razy w tygodniu w sezonie zimowym Adrian trenuje łucznictwo w klubie sportowym "Grot" w Rudzie Śląskiej.
Adrian posiada już łącznie 30 dyplomów, 26 medali, 4 puchary, 2 statuetki od klubu za dobre i wybitne osiągnięcia oraz figurkę lajkonika za 1. miejsce w strzelaniu specjalnym.
Do jego największych osiągnieć Adriana w tym roku szkolnym można zaliczyć między innymi zdobycie podczas Mistrzostw Polski Młodzików w marcu następujących tytułów:

 • Mistrza Polski w konkurencji mikst (2os),
 • Vicemistrza Polski w konkurecji drużynowej (4os),
 • II Vicemistrza Polski w konkurecji indywidualnej.

Inne dużej rangi zawody i sukcesy Adriana to m.in.:

 • Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonik - 1. miejsce 
 • Złoty Liść Jesieni - 1. miejsce  
 • Międzywojewódzkie Mistrzowstwa Młodzików - 1. miejsca w 3 konkurencjach (Indywudualnie, drużynowo i w mikście)

Kolejne sukcesy w zawodach tego sezonu to:

 • Zawody obozowe "Scyzoryk Cup" - 1. miejsce
 • VII Klubowy Turniej Łuczniczy "Cały Bytom strzela z łuku" - 1. miejsce
 • IV Runda Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzików w Łucznictwie - 1. miejsce
 • Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Łuczniczy - 2. miejsce
 • Klasyfikacja ógólna Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzików w Łucznictwie - 2. miejsce
 • Zlatý Kylof Mládeže (Ostrava) - 3. miejsce

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Adrian I2019 

Igor Frączyk - uczeń 2a Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach - trenuje Karate Kyokushin od października 2017 roku. Jest zawodnikiem klubu Karate&Fitness – należącej do IFK - International Federation of Karate , którego trenerem jest Sensei Rafał Wieczorowski (I Dan) – wielokrotny mistrz Polski Kumite, zdobywca III miejsca na mistrzostwach Świata w USA, trener fitness 2016 roku miesięcznika "SHAPE". W przeciągu niespełna roku Igor osiągnął stopień uczniowski (Sempai) 8 Kyu – niebieski pas.

Osiągnięcia:

 • W organizowanym 27 października 2018 roku w Katowicach, przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo IV Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowic zajął III miejsce ( brązowy medal) w kategorii: Chłopcy Dzieci (2009 – 2010) Kumite + 35kg.
 • W zawodach organizowanych w dniu 02.12.2018 roku w Brzeszczach, przez Polską Ligę MMA& Karate& Kickboxing - Oświęcimskiego Klubu Sportowego Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki ( Mamut pro.pl) zajął II miejsce ( srebrny medal) w kategorii: Dziecko Chłopcy ( 2009 – 2010) Kumite + 35 kg.

Zobacz link.

IgorF

Codzien­nie trze­ba sta­rać się wyk­raczać po­za swo­je możliwości”
Masutatsu Ōyama (1923–1994) – twórca kyokushin karate  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny