al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Zakończenie roku 2018/2019

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Akcja "Przerwany marsz". Stwórzmy "Pamiętniki Pokoleń".

Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej.

Startuj w V biegu rodzinnym - sztafecie powstańczej.

Zachęcamy do wspólnego biegu w sobotę 19 października.

W Krakowie od 4 do 6 października 2019 r. odbywały się ogólopolskie zawody pt. Młode Talenty. Nie mogło tam zabraknąć Dominiki z 7a. W skokach na ścieżce w klasie II zajęła wysoką, szóstą pozycję.

Gratulujemy! 
J.G. 

Krzysztof ponownie święcił pływackie tryumfy. Zajął III miejsce w Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu w ramach II Rundy Parapływackiego Grand Prix Polski w Częstochowie w dniach 13-15.09.2019 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Krzys 8c IX2019

Zofia Błońska 

    Aleksandra jest uczennicą klasy 5b, od prawie trzech lat systematycznie trenuje pływanie w Klubie MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Bierze udział w licznych zawodach pływackich m.in.na  Międzynarodowych Mistrzostwach Pałacu Młodzieży zajęła drugie miejsce, a na Wiosennych Mistrzostwach zdobyła miejsce pierwsze na dystansie 50m stylem motylkowym. W szkolnych zawodach pływackich dwa razy zajęła miejsce pierwsze. Oprócz tego Ola aktywnie uczestniczy w licznych imprezach biegowych, na dystansach 5 lub 10km m.in. "Bieg dla Słonia" czy "Mini Silesia Marathon". W 2015 roku otrzymała statuetkę Dzika za udział w V edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik 

chemical shadow   Od ponad roku sercami i duszami Marcina Lesińskiego oraz Kamila Rostka z III C zawładnął rock. Założyli zespół o nazwie Chemical Shadows i są w trakcie pisania swojego pierwszego dema w klimatach metalu, metalcoru oraz post grunge'u zatytułowanego "Poisons". Zajmują się graniem szeroko pojętej muzyki rockowej, głównie skupiając się na muzyce ekstremalnej. Tak mówią o sobie: “Marcin to ten bardziej zdecydowany i konkretny, od półtora roku gra na gitarze a swoją muzyczną przygodę zaczynał o gry na keyboardzie. Kamil natomiast to człowiek wielu pasji, zajmuje się graniem na basie, perkusji oraz wokalami ekstremalnymi (tak zwany growl i scream) a w wolnym czasie rozwija miłość do filmu i fotografii.”
W trakcie V Środowiskowych Spotkań Edukacyjnych mieliśmy okazję zobaczyć jak rozwija się prawdziwy talent młodych rockmanów.

  Alan - uczeń klasy 4c trenuje karate od 4. roku życia, przez sześć lat trenował Karate Kyokushin, w tym czasie brał udział w zawodach, na których zdobywał 5. lub 6. miejsca. Największym sukcesem było osiągnięcie tytułu Wicemistrza Polski w kat: KUMITE KADETÓW MŁ. (Żory). Obecnie Alan trenuje w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT" - styl KARATE OYAMA  pod okiem trenerki, która jest Mistrzynią Europy. Posiada obecnie 6kyu, czyli żółty pas i zdobył już 14 medali. W międzyczasie biega, współpracując z MK TEAM Events, bierze udział we wszystkich imprezach, np. bieg z flagą, mikołajkowy, świetlika, parkowe hercklekoty itp. zdobywając medale i dyplomy.

  

Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik

W kwietniu 2019 roku Dominika z 6a wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach w Skokach do Wody TYSKA WIOSNA. Udało jej się zająć II miejsce w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny 1-metrowej i V miejsce w konkursie skoków z trampoliny 3-metrowej.
Brawo Dominika!

J.G. 

DK IV19

MD karate

 

 Maciek - uczeń klasy 5b od 6 lat trenuje karate w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT". W swoim pierwszym w życiu turnieju o Puchar Podbeskidzia Oyama Karate, który odbył się 9 marca 2019 r. w Bielsku-Białej, zdobył II miejsce i tym samym awansował do kolejnego (30.03.2019 r. Tarnów). Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik 

DK6a 03 2019 

Dominika z 6a zrobiła sobie prezent z okazji Dnia Kobiet i uzyskała wysokie, czwarte miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce i Trampolinie o Puchar 50-lecia Libiąża. Była to konkurencja: skoki dziewcząt klasa II, gdzie pojawia się 8 elementów. Brawo!

J.G. 

 

 

Dominika z 6a zajęła 13 miejsce w czasie Zimowych Mistrzostw Polski w Poznaniu. Skakała z 1-metrowej trampoliny. Podczas skoków z 3-metrowej trampoliny poszło jej identycznie i uzyskała również 13. miejsce. 13 to pech czy szczęście? To bardzo dobry wynik jak na zawody ogólnopolskie.

Gratulujemy!

J.G.  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny