al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka 2018

 • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Miejski konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału.

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu PiBBzNE na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Hannah 

 

 

   Hannah Skwarska uczennica klasy 2b wysportowana i utalentowana tancerka. Swoja przygodę z tańcem rozpoczynała w Londynie w szkole baletowej i hip-hopu. Obecnie trenuje disco dance w szkole tańca EGURROLA DANCE STUDIO. Bierze udział w wielu imprezach i turniejach tanecznych. Jej ostatnie osiągnięcie to zdobycie III miejsca w turnieju solo disco dance.

Nazywam się Yeva-Maria Pikulina, jestem z klasy 6b. Gram na pianinie przez 6 lat. Uczęszczałam do szkoły muzycznej, w której grałam wiele ciekawych utworów. Otrzymałam wiele wyróżnień i dyplomów z koncertów.

Yeva

Grałam takie utwory, jak: Do Elizy Beethoven, Sonatina Lichnera, Walc Doga, Sarabanda Cipolli, Różowa pantera Mańciniego, Etiuda Dworżaka Tytanik Warnera, Marsz weselny Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Nazywam się Artur Skóra z klasy 6b. Trenuję Kajak-polo od 2 lat. W tym czasie zdobyłem: drużynowo 1. miejsce w Zawodach w Koniakowie, 3. miejsce w Zawodach Leśnica, 2. miejsce w Zawodach Katowice, indywidualnie 4. miejsce w slalomie kajaków w Leśnicy.

Artur 6b

Jak wiadomo, śpiewać każdy może… Antek z 4a zdecydowanie lubi to robić! Kiedy dowiedział się o "Konkursie kolęd i pastorałek" w naszej szkole, od razu zgłosił swój udział. Było warto, bo zajął I miejsce. smile  Liczymy, że niedługo będzie miał kolejną okazję, aby wykazać się swoimi umiejętnościami.

Fanów rysowania jest wielu, ale fanów rysowania i … świstaków już nie. Jednym z nich jest Bartek S., który nie raz pokazał, że rysowanie jest jego konikiem. Podczas tworzenia grupowych projektów, to on bierze na siebie stronę graficzną. Najchętniej szkicuje, ale lubi także rysować w kolorze. Ma świetne wyczucie, potrafi dobierać kolory. Może doczekamy się komiksu, którego głównym bohaterem będzie… świstak? smile

PAULA PAJĄK - uczennica klasy 2b od dwóch lat trenuje pływanie w Klubie Sportowym działającym przy Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zdobywa w zawodach czołowe miejsca (pierwsze lub drugie).

pp

Już od ponad roku 7 razy w tygodniu w sezonie letnim i 5 razy w tygodniu w sezonie zimowym Adrian trenuje łucznictwo w klubie sportowym "Grot" w Rudzie Śląskiej.
Adrian posiada już łącznie 30 dyplomów, 26 medali, 4 puchary, 2 statuetki od klubu za dobre i wybitne osiągnięcia oraz figurkę lajkonika za 1. miejsce w strzelaniu specjalnym.
Do jego największych osiągnieć Adriana w tym roku szkolnym można zaliczyć między innymi zdobycie podczas Mistrzostw Polski Młodzików w marcu następujących tytułów:

 • Mistrza Polski w konkurencji mikst (2os),
 • Vicemistrza Polski w konkurecji drużynowej (4os),
 • II Vicemistrza Polski w konkurecji indywidualnej.

Inne dużej rangi zawody i sukcesy Adriana to m.in.:

 • Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonik - 1. miejsce 
 • Złoty Liść Jesieni - 1. miejsce  
 • Międzywojewódzkie Mistrzowstwa Młodzików - 1. miejsca w 3 konkurencjach (Indywudualnie, drużynowo i w mikście)

Kolejne sukcesy w zawodach tego sezonu to:

 • Zawody obozowe "Scyzoryk Cup" - 1. miejsce
 • VII Klubowy Turniej Łuczniczy "Cały Bytom strzela z łuku" - 1. miejsce
 • IV Runda Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzików w Łucznictwie - 1. miejsce
 • Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Łuczniczy - 2. miejsce
 • Klasyfikacja ógólna Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzików w Łucznictwie - 2. miejsce
 • Zlatý Kylof Mládeže (Ostrava) - 3. miejsce

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Adrian I2019 

Igor Frączyk - uczeń 2a Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach - trenuje Karate Kyokushin od października 2017 roku. Jest zawodnikiem klubu Karate&Fitness – należącej do IFK - International Federation of Karate , którego trenerem jest Sensei Rafał Wieczorowski (I Dan) – wielokrotny mistrz Polski Kumite, zdobywca III miejsca na mistrzostwach Świata w USA, trener fitness 2016 roku miesięcznika "SHAPE". W przeciągu niespełna roku Igor osiągnął stopień uczniowski (Sempai) 8 Kyu – niebieski pas.

Osiągnięcia:

 • W organizowanym 27 października 2018 roku w Katowicach, przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo IV Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowic zajął III miejsce ( brązowy medal) w kategorii: Chłopcy Dzieci (2009 – 2010) Kumite + 35kg.
 • W zawodach organizowanych w dniu 02.12.2018 roku w Brzeszczach, przez Polską Ligę MMA& Karate& Kickboxing - Oświęcimskiego Klubu Sportowego Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki ( Mamut pro.pl) zajął II miejsce ( srebrny medal) w kategorii: Dziecko Chłopcy ( 2009 – 2010) Kumite + 35 kg.

Zobacz link.

IgorF

Codzien­nie trze­ba sta­rać się wyk­raczać po­za swo­je możliwości”
Masutatsu Ōyama (1923–1994) – twórca kyokushin karate  

Dominika pokazała co potrafi! 11 listopada 2018 roku zdobyła piękny, złoty puchar podczas VI Memoriału Haliny Chrząszcz-Bartkowiak.
Została najlepszą wykonawczynią skoku artystycznego. Halina Chrząszcz-Bartkowiak była pływaczką i mistrzynią Polski w skokach do wody z trampoliny i wieży. Dominika próbuje iść w jej ślady. Podziwiamy i gratulujemy.

DK 11 11

J.G.  

Nasza Dominika nie osiada na laurach, wciąż startuje w zawodach, tym razem brała udział w Grand Prix Polski w skokach do wody.
Udało jej się zająć 7. miejsce w konkursie skoków z 3-metrowej trampoliny.
Brawo Dominika ! bravo
J.G. 

kamil 6 18

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny