al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka szkolne

  "Idą Święta..."

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Pasowanie

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Czekamy na wyniki głosowania. Dowiemy się w styczniu 2021 r.

Dziękujemy za Twój głos na "Potrzebuję, więc drukuję".

Informacje i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole od 1 września 2020 r.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Za nami 5 rund. Teraz czekamy na odwiedziny Gwiazd :).

Wygraliśmy w ogólnopolskim programie "Pomarańczowa Siła".

Jesteśmy bardzo dumni z wyniku Dominiki z 8a. Nasza uczennica 6 grudnia w „Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie i Skokach na Ścieżce” w Drzonkowie wyskakała 4. miejsce. Tym razem można było oglądać całe wydarzenie on-line na żywo. Trzymaliśmy kciuki i na wdechu patrzyliśmy, jak świetnie sobie radzi.

Dominika, dla nas jesteś mistrzynią!  smile  

skoki dominika XII2020

http://www.drzonkow.pl

 J.G. 

     Magda - uczennica oddziału 7b - rozpoczęła swoja przygodę ze sportem w wieku 5 lat. Pierwsze kroki stawiała, trenując gimnastykę artystyczną. Została wicemistrzynią Śląska. W zawodach międzymiastowych stawała na najwyższych stopniach podium, choć zdarzały się i porażki.... W 2019 roku Magda zmieniła dyscyplinę. Obecnie trenuje akrobatykę. W listopadzie 2019 roku w międzynarodowych zawodach zdobyła wraz z koleżankami wysokie, 8. miejsce na 30 startujących zespołów. W bieżącym roku stanęła po raz pierwszy na drugim stopniu podium i tym samym dziewczynki zdobyły wicemistrza miasta Chorzów.
     2 i 3 października 2020 r. obyły się kolejne zawody. Tym razem Magda była 8. na 20 startujących zespołów.
     Kolejne zawody w Zielonej Górze  za 2 tygodnie. Powodzenia!
 Magda 7b

HS 3b

Uczennica 3b uwielbia tańczyć. Przez kilka lat wytańczyła sobie wiele nagród:

Im – Egurrola Challenge Katowice 8.02.2020 r.
Im – Egurrola Challenge Katowice 08.06.2019 r.
I m – Kids Egurrola Challenge Dance Kids  23-24.11.2019 r.
I m – XXXV Mistrzostwa Egurrola Dance Studio 31.01 – 02.02.2020

ALAN - uczeń klasy 5c trenuje karate od 4. roku życia. Przez pięć lat trenował Karate OYAMA, potem dwa lata w Karate Kyokushin, w tym czasie brał udział w zawodach, na których zdobywał 5. lub 6. miejsca. Największym sukcesem było osiągnięcie tytułu Wicemistrza Polski w kat.: KUMITE KADETÓW MŁ. (Żory).
Obecnie Alan trenuje w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT" - styl KARATE OYAMA  pod okiem trenerki, która jest Mistrzynią Europy Patrycji Stanek 1 DAN (Czarny Pas ze złotym pagonem). Posiada obecnie 6kyu, czyli żółty pas. W międzyczasie biega, współpracując z MK TEAM Events, bierze udział we wszystkich imprezach, np. bieg z flagą, mikołajkowy, świetlika, parkowe hercklekoty itp., zdobywając medale i dyplomy - ma ich łącznie 18. Obecnie szykuje się do zawodów, które odbędą się w lutym 2020 roku.
Dodatkową pasją Alana jest zbieranie autografów od sportowców - ma obecnie 52 autografy.

Na zdjęciu z walki Alan ma niebiesko biały kask.

AlanN

DominikSzDominik z 5a już w młodszych klasach pokazywał swoje aktorskie umiejętności, brał udział w przedstawieniach i konkursach recytatorskich. Na szczęście nadal rozwija swoje talenty i uzdolnienia. Regularnie uczestniczy w zajęciach teatralnych w katowickim Pałacu Młodzieży, występuje w monodramach i w przedstawieniach z pozostałymi uczestnikami warsztatów. Ostatnio zdobył wyróżnienie w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Morawa 2019" pt. "Śląsk wierszem i pieśnią malowany...". Dominik recytował wiersz w gwarze śląskiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że do tej pory nie używał gwary. Życzymy mu dalszych sukcesów i trzymamy kciuki :)

MD karate

 

 Maciek - uczeń klasy 6b od 7 lat trenuje karate w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT". W swoim pierwszym w życiu turnieju o Puchar Podbeskidzia Oyama Karate, który odbył się 9 marca 2019 r. w Bielsku-Białej, zdobył II miejsce i tym samym awansował do kolejnego (30.03.2019r. Tarnów). Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa K.

    Aleksandra jest uczennicą klasy 6b, od prawie trzech lat systematycznie trenuje pływanie w Klubie MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Bierze udział w licznych zawodach pływackich m.in.na  Międzynarodowych Mistrzostwach Pałacu Młodzieży zajęła drugie miejsce, a na Wiosennych Mistrzostwach zdobyła miejsce pierwsze na dystansie 50m stylem motylkowym. W szkolnych zawodach pływackich dwa razy zajęła miejsce pierwsze. Oprócz tego Ola aktywnie uczestniczy w licznych imprezach biegowych, na dystansach 5 lub 10km m.in. "Bieg dla Słonia" czy "Mini Silesia Marathon". W 2015 roku otrzymała statuetkę Dzika za udział w V edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa K. 

Maciek Janocha jest niezwykle żywiołowym uczniem oddziału 2a.

Ma szerokie zainteresowania, lubi sport, matematykę, gry planszowe, komputerowe i łamigłówki. Od czterech lat trenuje Aikido w katowickim Dojo Keitenjyuku. Rokrocznie podchodzi do kolejnych egzaminów. W czerwcu tego roku zdobył stopień 8 kyu i żółty pas.Uwielbia szachy. Zaczął grać w wieku 5 lat. W pierwszej klasie trafił „pod skrzydła" pani Heleny , nauczycielki naszej szkoły. W czerwcu wziął udział w zawodach „Szachowa Tężnia Katowice". To było jego pierwsze turniejowe doświadczenie. W kategorii do lat 14 zdobył 9. miejsce na 19 zawodników.  W tym roku szkolnym Maciek, również pod okiem pani Heleny, uczy się szachów w Miejskim Domu Kultury. W październiku wystąpił po raz pierwszy w turnieju jako reprezentant szkoły. Oprócz tego Maciek od kilku lat trenuje pływanie, kiedy tylko może gra w tenisa stołowego, a ostatnio zaczął jeździć konno. We wszystkie aktywności bardzo się angażuje, czerpie z tego radość i ciągle chce próbować czegoś nowego.

Będziemy obserwować zainteresowania Macieja. Życzymy wytrwałości i sukcesów w rozwijaniu  pasji.

MaciekJ1  MaciekJ2

Dominik Kowalicki - trenuje Karate Kyokushin od października 2017 roku. Jest zawodnikiem ŚLĄSKIEGO KLUBU KYOKUSHIN KARATE, którego trenerem jest shihan Krzysztof  (V Dan) oraz sensei Jan. Na obecną chwilę Dominik posiada stopień uczniowski (Sempai) 8 Kyu – niebieski pas.

Osiągnięcia:

 • W zawodach organizowanych 24.05.2018 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo V Turnieju Kata zajął III miejsce (brązowy medal).
 • W turnieju organizowanym 27.10.2018 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo IV Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowic zajął V miejsce 
 • W zawodach organizowanych 23.03.2019 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo Turnieju Walecznego Smoka zajął I miejsce (złoty medal).
 • W zawodach organizowanych 30.05.2019 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo VI Turnieju Kata zajął III miejsce (brązowy medal).

DomikikK

Dominikowi gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Trzymamy kciuki.

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny