al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka szkolne

  "Idą Święta..."

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Pasowanie

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do XX edycji akcji.

20 grudnia kończymy w szkole "Górę grosza".

Maciek Janocha jest niezwykle żywiołowym uczniem oddziału 2a.

Ma szerokie zainteresowania, lubi sport, matematykę, gry planszowe, komputerowe i łamigłówki. Od czterech lat trenuje Aikido w katowickim Dojo Keitenjyuku. Rokrocznie podchodzi do kolejnych egzaminów. W czerwcu tego roku zdobył stopień 8 kyu i żółty pas.Uwielbia szachy. Zaczął grać w wieku 5 lat. W pierwszej klasie trafił „pod skrzydła" pani Heleny , nauczycielki naszej szkoły. W czerwcu wziął udział w zawodach „Szachowa Tężnia Katowice". To było jego pierwsze turniejowe doświadczenie. W kategorii do lat 14 zdobył 9. miejsce na 19 zawodników.  W tym roku szkolnym Maciek, również pod okiem pani Heleny, uczy się szachów w Miejskim Domu Kultury. W październiku wystąpił po raz pierwszy w turnieju jako reprezentant szkoły. Oprócz tego Maciek od kilku lat trenuje pływanie, kiedy tylko może gra w tenisa stołowego, a ostatnio zaczął jeździć konno. We wszystkie aktywności bardzo się angażuje, czerpie z tego radość i ciągle chce próbować czegoś nowego.

Będziemy obserwować zainteresowania Macieja. Życzymy wytrwałości i sukcesów w rozwijaniu  pasji.

MaciekJ1  MaciekJ2

Dominik Kowalicki - trenuje Karate Kyokushin od października 2017 roku. Jest zawodnikiem ŚLĄSKIEGO KLUBU KYOKUSHIN KARATE, którego trenerem jest shihan Krzysztof  (V Dan) oraz sensei Jan. Na obecną chwilę Dominik posiada stopień uczniowski (Sempai) 8 Kyu – niebieski pas.

Osiągnięcia:

 • W zawodach organizowanych 24.05.2018 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo V Turnieju Kata zajął III miejsce (brązowy medal).
 • W turnieju organizowanym 27.10.2018 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo IV Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowic zajął V miejsce 
 • W zawodach organizowanych 23.03.2019 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo Turnieju Walecznego Smoka zajął I miejsce (złoty medal).
 • W zawodach organizowanych 30.05.2019 roku w Katowicach przez Klub Sportowy Karate – Najduch Dojo VI Turnieju Kata zajął III miejsce (brązowy medal).

DomikikK

Dominikowi gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Trzymamy kciuki.

W Krakowie od 4 do 6 października 2019 r. odbywały się ogólopolskie zawody pt. Młode Talenty. Nie mogło tam zabraknąć Dominiki z 7a. W skokach na ścieżce w klasie II zajęła wysoką, szóstą pozycję.

Gratulujemy! 
J.G. 

Krzysztof ponownie święcił pływackie tryumfy. Zajął III miejsce w Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu w ramach II Rundy Parapływackiego Grand Prix Polski w Częstochowie w dniach 13-15.09.2019 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Krzys 8c IX2019

Zofia Błońska 

    Aleksandra jest uczennicą klasy 5b, od prawie trzech lat systematycznie trenuje pływanie w Klubie MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Bierze udział w licznych zawodach pływackich m.in.na  Międzynarodowych Mistrzostwach Pałacu Młodzieży zajęła drugie miejsce, a na Wiosennych Mistrzostwach zdobyła miejsce pierwsze na dystansie 50m stylem motylkowym. W szkolnych zawodach pływackich dwa razy zajęła miejsce pierwsze. Oprócz tego Ola aktywnie uczestniczy w licznych imprezach biegowych, na dystansach 5 lub 10km m.in. "Bieg dla Słonia" czy "Mini Silesia Marathon". W 2015 roku otrzymała statuetkę Dzika za udział w V edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik 

chemical shadow   Od ponad roku sercami i duszami Marcina Lesińskiego oraz Kamila Rostka z III C zawładnął rock. Założyli zespół o nazwie Chemical Shadows i są w trakcie pisania swojego pierwszego dema w klimatach metalu, metalcoru oraz post grunge'u zatytułowanego "Poisons". Zajmują się graniem szeroko pojętej muzyki rockowej, głównie skupiając się na muzyce ekstremalnej. Tak mówią o sobie: “Marcin to ten bardziej zdecydowany i konkretny, od półtora roku gra na gitarze a swoją muzyczną przygodę zaczynał o gry na keyboardzie. Kamil natomiast to człowiek wielu pasji, zajmuje się graniem na basie, perkusji oraz wokalami ekstremalnymi (tak zwany growl i scream) a w wolnym czasie rozwija miłość do filmu i fotografii.”
W trakcie V Środowiskowych Spotkań Edukacyjnych mieliśmy okazję zobaczyć jak rozwija się prawdziwy talent młodych rockmanów.

  Alan - uczeń klasy 4c trenuje karate od 4. roku życia, przez sześć lat trenował Karate Kyokushin, w tym czasie brał udział w zawodach, na których zdobywał 5. lub 6. miejsca. Największym sukcesem było osiągnięcie tytułu Wicemistrza Polski w kat: KUMITE KADETÓW MŁ. (Żory). Obecnie Alan trenuje w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT" - styl KARATE OYAMA  pod okiem trenerki, która jest Mistrzynią Europy. Posiada obecnie 6kyu, czyli żółty pas i zdobył już 14 medali. W międzyczasie biega, współpracując z MK TEAM Events, bierze udział we wszystkich imprezach, np. bieg z flagą, mikołajkowy, świetlika, parkowe hercklekoty itp. zdobywając medale i dyplomy.

  

Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik

W kwietniu 2019 roku Dominika z 6a wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach w Skokach do Wody TYSKA WIOSNA. Udało jej się zająć II miejsce w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny 1-metrowej i V miejsce w konkursie skoków z trampoliny 3-metrowej.
Brawo Dominika!

J.G. 

DK IV19

MD karate

 

 Maciek - uczeń klasy 5b od 6 lat trenuje karate w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT". W swoim pierwszym w życiu turnieju o Puchar Podbeskidzia Oyama Karate, który odbył się 9 marca 2019 r. w Bielsku-Białej, zdobył II miejsce i tym samym awansował do kolejnego (30.03.2019 r. Tarnów). Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny