Istnieją dwa znaczenia słowa rekolekcje: pierwsze odnosi się do uprawy gleby i pochodzi od łacińskiego słowa „recolere”. Recolere oznacza jej ponowną, powtórną uprawę. Z glebą duszy jest tak samo; trzeba ponownie uprawiać glebę serca, która jałowieje, w jakiś sposób wietrzeje. Drugie znaczenie słowa rekolekcje pochodzi od łacińskiego słowa „recolectio" - ponowne zbieranie, kolekcjonowanie, zestawianie w całość czegoś, co uległo rozproszeniu. Na rekolekcjach więc człowiek i młody, i starszy powinien się na chwilę zatrzymać w obecności Boga. Zasłuchać się w Jego Słowo, w to, co chce nam powiedzieć. Jako wspólnota szkolna przeżywaliśmy taki czas od 19-20 marca. Rekolekcje prowadzili ks. Marcin Piasecki i ks. Dawid Majka - wikariusze Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Tysiącleciu Dolnym.

Dla młodszych klas głównym tematem była treść piosenki zespołu Małe TGD „Góry do góry”. Wszystkie nasze problemy zanosiliśmy do Boga, nasze ziemskie góry, które wydają się nieraz nie do przejścia nazywaliśmy i zanosili do Góry - do Boga.

Dla klas starszych temat dotyczył pasji życia, która jest wiarą. Pomógł nam przybliżyć ten temat zaproszony gość pan Szymon Hołownia, który jest znanym publicystą, pisarzem, współprowadzącym program "Mam Talent". Dzielił się z nami swoim życiem, pasją wiary i doświadczeniami misyjnymi....

Kolejne rekolekcje za rok, a póki co zanosimy wszystkie nasze troski do Góry - do Naszego Ojca, który uczy wiary każdego dnia na nowo tak, aby była to pasja naszego życia.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

ks. D. Majka