• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Czekamy na wyniki głosowania. Dowiemy się w styczniu 2021 r.

Dziękujemy za Twój głos na "Potrzebuję, więc drukuję".

Informacje i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole od 1 września 2020 r.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Za nami 5 rund. Teraz czekamy na odwiedziny Gwiazd :).

Wygraliśmy w ogólnopolskim programie "Pomarańczowa Siła".

mapa karier

Mapa Karier zaprasza na kolejne spotkanie dla uczniów  z cyklu #ZawodowyStream.

Już w środę, 27 stycznia o godz. 18:00 z naszymi gośćmi porozmawiamy o pracy w branży morskiej. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy w terminie spotkania wejść w link:

Dzięki udziałowi w spotkaniu dowiecie się:

✔dlaczego branża morska jest obiecującym kierunkiem rozwoju dla osób, które szukają swojej ścieżki zawodowej?

✔czy trzeba mieszkać nad morzem, żeby pracować w sektorze morskim?

✔przedstawiciele jakich zawodów są (i będą w przyszłości) poszukiwani w tej branży?

✔czym zajmują się osoby pracujące na lądzie, a czym pracujące na morzu?

✔gdzie studiować i zdobywać doświadczenie oraz których języków warto się uczyć?

Zachęcam do udziału.
Bożena Pastwa

„52 Books Challenge”
PRZECZYTAMY 52 KSIĄŻKI W 2021 ROKU

„52 Book Challenge” to akcja dla miłośników książek. Podejmują oni wyzwanie, aby przeczytać 52 książki (albo i więcej) każdego roku. Czy to dużo? 52 to przeciętna liczba tygodni w roku kalendarzowym, co przekłada się na przeczytanie średnio jednego tytułu tygodniowo. 52 tygodnie w roku to swoisty „rytm”, który nadajemy naszemu czytaniu. Najważniejsze, żeby przetestować swoje możliwości i zobaczyć, jak bardzo jesteśmy w stanie być konsekwentni. Ideą akcji jest brak jakichkolwiek barier i podziałów w doborze książek. Objętość – dowolna. Bez znaczenia jest także to, co czytamy – beletrystykę, fantasy, powieść historyczną czy science-fiction.

Nauczyciele, podejmijmy wyzwanie i przeczytajmy wspólnie 52 książki w 2021 roku.

Tytuł przeczytanej książki, imię i nazwisko jej autora oraz zdjęcie okładki książki zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce DLA NAUCZYCIELA. Mile widziane krótkie recenzje książek.
Informacje o przeczytanych książkach proszę wysyłać bezpośrednio do Pani Magdaleny Bilińskiej albo na mój służbowy adres e-mail.

reading challenge

Zachęcam do udziału w akcji.
 Anna Guziak

KANGUR MATEMATYCZNY 2021

Do 31 stycznia 2021 r. można zgłosić chęć udziału w matematycznym konkursie KANGUR 2021. W tym roku szkolnym konkurs odbędzie się 18 marca 2021 o godz. 9:00 (organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany terminu z uwagi na sytuację epidemiologiczną tak, aby konkurs mógł odbyć się w stacjonarnej formule). Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Dokonać opłaty za konkurs w kwocie 10 zł, wpłacając ją na konto Rady Rodziców, nadając tytuł przelewu koniecznie według poniższego wzoru (do 31 stycznia 2021 r.)

Tytuł przelewu:
„KANGUR, Imię i nazwisko dziecka, Klasa”

Numer rachunku bankowego:
63 1020 2313 0000 3102 0424 8472

2. Wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” i przekazać p. Karolinie Walaszczyk-Szkutnik (oświadczenie należy wydrukować, wypełnić i przekazać najpóźniej w dniu konkursu; w przypadku powrotu uczniów do nauki stacjonarnej druki będzie można otrzymać do wypełnienia od nauczycieli matematyki).

Oświadczenie do pobrania tutaj (kliknij).

Wszelkie pytania w sprawie konkursu proszę kierować dziennikiem elektronicznym
do szkolnego organizatora konkursu – Karoliny Walaszczyk-Szkutnik.

Boże Narodzenie, to czas zatrzymania się w codziennym biegu. Choć te święta nie będą takie jak inne, nie możemy zapomnieć o naszych bliskich, o naszych tradycjach i zwyczajach. Niech ten film, zrealizowany przez uczniów 2a, oraz przedszkolaków z MP 25, wprowadzi nas w świąteczny nastrój.
Joanna Kwiecień, Emilia Kaczoch

Z radością informujemy, że filmik przygotowany przez Naszych uczniów zajął I miejsce w ogólnopolskim programie "Pomarańczowa Siła" ING. W związku z tym w 2021 r. będziemy gościć w naszej szkole Gwiazdy Sportu i TV, które poprowadzą dla Zwycięzców zajęcia sportowe.
Przypomnijmy, do etapu sportowego zakwalifikowało się 22 finalistów z całej Polski, w edycji olimpijskiej organizatorzy przygotowali 5 rund, a my wygraliśmy jedną z nich. Przygotowania trwały cały rok, nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca!, a sportowych inspiracji i wskazówek dostarczyli nam ambasadorowie – Alicja Jeromin, Michał Pol i Marcin Ryszka.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do SP 58!

Drużyna Pomarańczowej Siły:
Alicja T., Milena S., Zofia G., Kacper T., Jakub H., Marek P., Kacper B., Paweł S.
Absolwenci: Patrycja G., Martyna K., Maciej G.

Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
                                                                                                                                                    Napoleon Hill

Serdecznie gratulujemy Mistrzowie!