• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Akcja "Przerwany marsz". Stwórzmy "Pamiętniki Pokoleń".

Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej.

Startuj w V biegu rodzinnym - sztafecie powstańczej.

Zachęcamy do wspólnego biegu w sobotę 19 października.

SKOZachęcamy Rodziców do zapoznawanie się z informacjami w zakładce SKO
(Szkolna Kasa Oszczędności - INFORMACJE),
Uczniów - do udziału w naszych konkursach
i wszystkich - do obserowania naszego bloga, a przede wszystkim do... OSZCZĘDZANIA.

Opiekunowie SKO

UWAGA !
W dniach 15-18 października organizowany jest w naszej szkole

Tydzień warzyw i owoców dla oddziałów 1-3

Przebiegał on będzie wg następującego planu:

1. Wtorek dzień czerwony.  W tym dniu uczniowie przychodzą ubrani na czerwono, każda klasa przygotowuje 1 kg czerwonych owoców lub warzyw wg własnego pomysłu i uznania.
  2. Środa dzień żółty. W tym dniu uczniowie przychodzą ubrani na żółto, każda klasa przygotowuje 1 kg żółtych owoców lub warzyw wg własnego pomysłu i uznania.
  3. Czwartek – dzień zielony. W tym dniu uczniowie przychodzą ubrani na zielono, każda klasa przygotowuje 1 kg zielonych owoców lub warzyw wg własnego pomysłu.
  4. Piątek – dzień kolorowy. KONKURS KANAPKOWY

Dodatkowo zorganizowana zostanie wystawa owoców i warzyw, które będzie można zobaczyć, dotknąć, powąchać. smile

twio 2019

Dziękujemy za pomoc i zrozumienie.
Zespół ds. promocji zdrowia

W piątek 4 października odbył się w naszej szkole
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja ta miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia na przerwach dla chętnych uczniów i nauczycieli smile. Uczniowie mogli zdobyć naklejki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na długiej przerwie natomiast przeprowadzono finał akcji, podczas którego uczniowie mogli wykazać się perfekcyjną znajomością tabliczki mnożenia i uzyskać Certyfikat.

Dziękujemy za udział, gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia smile

SDTMnozenia 2019

Koordynatorki Szkolnej Akcji

bieg slaskie 19197 października 2019 r. liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w biegu towarzyszącym Silesia Marathon 2019, który odbył się w weekend. W poniedziałkowy poranek uczniowie przebiegli dokładnie dystans 1919 m w celu upamiętnienia 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego. Start i meta były na Stadionie Śląskim. Charakter biegu był symboliczny. Wszyscy uczniowie biorący udział w imprezie otrzymali pamiątkowe koszulki z grafiką nawiązującą do słynnego katowickiego pomnika Powstańców Śląskich.

Andrzej Zaczyk

3.10.2019 w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się finałowa gala ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Podczas gali absolwentka Naszej szkoły Marta Kusz otrzymała nagrodę za wykonanie pracy plastycznej w ramach konkursu „Ja za 20 lat” organizowanego w roku szkolnym 2018/2019. Marta odebrała nagrodę w obecności Pełnomocnika Prezydenta ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Katowicach - Pana Macieja Maciejewskiego, Dyrektora Szkoły - Pani mgr Doroty Rembiasz-Gaborskiej oraz szkolnego koordynatora Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł - Pani mgr Renaty Blicharskiej.

marta X2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do współpracy polegającej na podejmowaniu rozmaitych działań
na rzecz Szkoły Promującej Zdrowie. Wszelkie pomysły oraz propozycje proszę zgłaszać,
a my z ogromną chęcią wdrożymy je w życie szkolne wspólnie z zespołem do spraw promocji zdrowia.

Zofia Nowak i Alicja Wiśniowska

20 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w corocznej akcji Sprzątanie Świata. Wszyscy otrzymali rękawiczki ochronne, kolorowe worki do selektywnej zbiórki odpadów i udali się, aby sprzątać wyznaczone tereny. Uczniowie aktywnie porządkowali tereny na naszym osiedlu oraz wokół szkoły. Celem takich działań jest budowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, nauka selektywnej zbiórki odpadów, jak również dbałość o estetykę najbliższego otoczenia.

Renata Blicharska