• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do XX edycji akcji.

20 grudnia kończymy w szkole "Górę grosza".

Uprzejmie informujemy, że od dnia 13 stycznia 2020 r. w związku z trwającymi pracami remontowymi wejście do szkoły będzie możliwe bramą C (przy basenie).

Wraca akcja Kolej na Ferie. W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi całkowicie bezpłatnie. Więcej ingormacji wraz z regulminem akcji można przeczytać tutaj.

Informacje można znaleźć na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W okresie ferii zimowych codziennie na stokach będzie można spotkać policyjne patrole narciarskie, które zapewnią bezpieczeństwo i porządek publiczny na stokach narciarskich i terenach przyległych, a także wesprą ratowników GOPR w udzielaniu pomocy i ratowaniu życia i zdrowia ofiar wypadków w górach. Wspólnie z Grupą Beskidzką GOPR zachęcamy do zainstalowania na swoich telefonach aplikacji Ratunek dostępnej pod adresem www.ratunek.eu.
Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomi całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze 32 20 77 077, na którą będzie można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Całodobowa Linia Interwencyjna:

32 20 77 077

Także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach informuje o rozpoczynającej się akcji Bezpieczne ferie 2020, której celem jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych. Przyłączamy się do tych działań i zachęcamy do zapoznania z prezentowanymi poradami.

bezpieczne ferie WSSE

Zapraszamy również do udziału w konkursie na najlepiej zorganizowany wypoczynek zimowy pn. „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”. Konkurs ma na celu promocję działań edukacyjnych na rzecz najmłodszych w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie WSSE w Katowicach

13 stycznia br. rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe. O tym, jak zadbać, aby wypoczynek był bezpieczny oraz jak uniknąć zimowych zagrożeń, można przeczytać w poradnikach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

Zapraszamy na szkolny basen wg niniejszego harmonogramu.
Wejście do szkoły Bramą C (przy basenie).
Uczniowie zobowiązani są do posiadania legitymacji szkolnej oraz stroju kąpielowego (kostium, czepek, klapki, ręcznik).

Od poniedziałku do piątku podczas trwania ferii zimowych w województwie śląskim, w dniach od 13 do 24 stycznia 2020 roku w godzinach 10:00-13:00, na Stadionie Śląskim odbywać będą się zajęcia sportowe, rekreacyjne, a także liczne gry i zabawy. Wśród atrakcjim przewidziano m.in. rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, ale też kolorową grę terenową, wielki tor przeszkód i zajęcia plastyczne.
Liczba miejsc w ramach zajęć jest ograniczona. Każdego dnia w zajęciach może wziąć udział 30 uczestników indywidualnych oraz 40 osób w ramach grup. Zapisów ferii lub na wybrane dni można dokonać poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 500 006 415.

Dnia 19 grudnia 2019 r. odbyło się świąteczne spotkanie w ramach projektu Akademia Przyszłości. Wykonaliśmy kartki świąteczne, zagraliśmy w świąteczne kalambury i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i drobnych upominków.

AP XII2019

Ewelina Darul