bip logo

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

• Jasełka

Dnia 15.10.2018 r. w ramach projektu "Katowice Miastem Fachowców" odbyła się wizyta studyjna w Hotelu & Restauracji „Marysin Dwór”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 8. szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Mieli oni okazję do poznania specyfiki danego zawodu (hotelarz, kucharz, kelner) od praktycznej strony i organizacji dnia pracy. Osobą, która nas ugościła i oprowadzała po hotelu oraz restauracji, a także odpowiadała na różne pytania, był Pan Mieczysław Kucharski, właściciel Hotelu & Restauracji „Marysin Dwór” i jednocześnie Wiceprezes Śląskiego Cechu Gastronomii.
Bardzo miłym akcentem spotkania był poczęstunek, upominki, a także pamiątkowe zdjęcia.
Przed uczniami jeszcze wizyta w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Roździeńskiej 25, która odbędzie się już w listopadzie.

W Marysinym Dworze  WMarysinym2

Anna Guziak, Piotr Chmielowiec

16 października 2018 roku po południu odbyło się bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach. W uroczystości uczniom towarzyszyli wychowawcy, rodzice oraz Dyrekcja Szkoły.

Zanim nastąpił ten uroczysty moment, uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać, recytować wiersze, bezpiecznie poruszać się po drodze i po budynku szkolnym, samodzielnie przygotowywać się do zajęć. Zagadki przygotowane przez starszych kolegów rozwiązali „śpiewająco”.

Nadszedł najważniejszy moment uroczystości, podczas którego dyrektor szkoły mgr Dorota Rembiasz-Gaborska odczytała treść ślubowania, a następnie każdego pierwszoklasistę dotknęła w ramię wielkim piórem na znak przyjęcia go do braci uczniowskiej.

Potem były dyplomy, gratulacje, zdjęcia. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Zdjęcia są w Naszej Galerii.

Joanna Knapik

bez plecakow W związku z realizacją projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego pt. „Miesiąc ważenia tornistrów” sprawdzaliśmy na początku miesiąca ciężar przynoszonych do szkoły tornistrów. Teraz wraz z Samorządem Uczniowskim proponujemy akcję "Tydzień bez plecaka w szkole", która będzie się odbywała 22 - 26 października 2018 r.

Cele akcji:

• popularyzacja wśród uczniów właściwej higieny pracy polegającej na zminimalizowaniu noszenia na terenie szkoły ciężkich plecaków z podręcznikami;
  • uświadomienie uczniom właściwego zorganizowania własnego pobytu w szkole poprzez pozostawienie większości podręczników w szafkach uczniowskich i przychodzenia na zajęcia lekcyjne tylko z właściwym zestawem edukacyjnym.

Nauczyciele będą motywowali uczniów do wchodzenia na poszczególne zajęcia lekcyjne tylko z koniecznymi przyborami i podręcznikami. Dla uczniów, których tornistry nie zmieszczą się do szafki, zostanie wyznaczone przy portierni miejsce, gdzie będą mogli je bezpiecznie zostawić na czas pobytu w szkole.

Opiekunowie SU

W dniu 12.10 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klas piątych. Występ rozpoczął się od powitania Pani dyrektor szkoły oraz wicedyrektorów z uwzględnieniem obowiązującego RODO, co wywołało wśród publiczności burzę braw. Część artystyczną wypełniły deklamacje wierszy oraz dowcipów sytuacyjnych o szkole i nauczycielach. Uświetnieniem akademii był minikoncert na flet i gitarę. Odświtnie ubrani wychowankowie złożyli życzenia i podziękowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie w ich wychowanie i edukację.
Zdjęcia można zobaczyć w Naszej Galerii.

Zachęcamy do udziału w konkursie

opowiem wam

Attachments:
Download this file (Zał1.docx)Zał1.docx[ ]12 kB
Download this file (Zał2.docx)Zał2.docx[ ]12 kB
Download this file (Zał3.docx)Zał3.docx[ ]10 kB

IPN11 października klasy 5a, 5c oraz 6a wybrały się do Instytutu Pamięci Narodowej na wykład dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykład ilustrowany był pokazem slajdów, dzieci poznały najważniejsze etapy I wojny światowej i ich bohaterów. Zapoznały się również z zadaniami Instytutu. Dowiedzieliśmy się, że IPN może pomóc nam skonstruować swoje drzewo genealogiczne. Zabraliśmy ze sobą materiały edukacyjne i trochę nowej wiedzy w głowach.

J.G.