• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zakończenie roku i pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

Informacje związane z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Podręczniki, które będą obowiązywały po wakacjach.

Lista podręczników obowiązujących w roku 2019/2020.

Rok 2019 ogłoszono m.in.:

• Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego
  • Rokiem Stanisława Moniuszki
  • Rok Rembrandta i Złotego Wieku Niderlandów w Holandii
  • Rokiem Unii Lubelskiej
  • Rokiem Powstania Śląskiego
  • Rokiem Matematyki
  • Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków (Tablicy Mendelejewa)

bezpieczne wakacje

Już jutro rozpoczynają się wakacje!
Spotkamy się 2 września.
Gratulujmy wysokich wyników w nauce i życzymy wspaniałego wypoczynku po całorocznej pracy.

Pamiętajcie, wypoczywajcie bezpiecznie!

Uniwersytet Śląski wraz z miastami akademickimi UŚ serdecznie zapraszają uczniów do udziału w drugiej edycji programu edukacyjnego  "Uniwersytet Najlepszych", która rozpocznie się w październiku 2019 roku. Inicjatywa ta skierowana jest do najzdolniejszych uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z wyłączeniem klas maturalnych.
    Rekrutacja będzie trwała od 5 do 24 czerwca 2019 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.uniwersytetnajlepszych.us.edu.pl/. Ewentualne pytanie związane z programem prosimy kierować do Biura Organizacyjnego Programu (Dział Promocji UŚ, tel. 32 359 20 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Z wyrazami szacunku
PROF. DR HAB. ANDRZEJ KOWALCZYK
REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

W dniu 12.06. 2019 odbyły się na naszej pływalni szkolne zawody pływackie klas IV- VII dziewcząt i chłopców. Uczniowie klas IV i V rywalizowali na dystansie 25 m, a VI i VII - na dystansie 50 m stylem dowolnym. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli, pokazując tym samym wielki hart ducha i rywalizacji.
Serdecznie GRATULUJEMY nie tylko zwycięzcom, ale również wszystkim odważnym zawodnikom, którzy wzięli udział w tej sportowej rywalizacji. Życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Ze sportowym pozdrowieniem,
nauczyciele wychowania fizycznego

MŚ 14 0614 czerwca oddział 6a wybrał się do Muzeum Śląskiego, aby obejrzeć wystawy czasowe.
Najpierw oglądaliśmy instalację artystyczną pt. Jestem Teresy Murak. To krzyż zrobiony z węgla i stalowych elementów, na którym jest zawieszony drugi, mniejszy krzyż z Panem Jezusem. To autorskie spojrzenie na Śląsk, na to co stanowi jego podstawę i tożsamość.
Wystawa Zajawka opowiada historię hip-hopu na Śląsku. Prócz zdjęć wykonawców takich jak Kaliber 44, Paktofonika, można zobaczyć stare kasety, komputery, meble, czasopisma. Jest kiosk z prasą, stary samochód zaparkowany koło garaży, służących za pierwsze studia nagraniowe. Można spróbować swoich sił i nagrać swoje bity. Jest sporo kolorowego graffiti i przede wszystkim muzyki, którą słychać w słuchawkach i kabinie dźwiękoszczelnej. Wystawa przenosi nas w czasie do lat 90tych i ilustruje jakie wydarzenia działy się po drodze do drugiego tysiąclecia.
Kolejna wystawa Bliskie, lecz z dalekiego świata pokazuje historię udomowienia ssaków. Oglądać na niej można kości zwierząt, rogi, zęby, ciosy mamuta, przedmioty codziennego użytku z motywami zwierzęcymi, słyszymy głosy zwierząt a dla osób lubiących pogrzebać w ziemi jest szkielet w piasku, który przy pomocy pędzelka pięknie się odsłania. Na ścianach rysunki niczym w jaskini u człowieka prehistorycznego, ale unowocześnione światłem podkreślającym kontury zwierzęcia.
Na zewnątrz muzeum jest wystawa Górny Śląsk z powietrza. Dzieci odszukały swoje bloki, bo jest tam zdjęcie naszego osiedla, ale oczywiście jest i wiele innych przedstawiających piękne miejsca naszego regionu.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Śląskiego na przykład w wakacje.

J.G.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 1b uczestniczyli w programie „Przyjaciele Zippiego”. To międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczniowie uczyli się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz prawidłowego funkcjonowania w grupie.
zippie VI2019Na zajęciach rozmawialiśmy:

• Jak określać własne uczucia i jak o nich rozmawiać?
  • Jak mówić to, co chce się powiedzieć?
  • Jak słuchać uważnie?
  • Jak prosić o pomoc?
  • Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie?
  • Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem?
  • Jak mówić przepraszam?
  • Jak radzić sobie z prześladowaniem?
  • Jak rozwiązywać konflikty?
  • Jak radzić sobie ze zmianą i stratą, miedzy innymi ze śmiercią?
  • Jak adaptować się do nowych sytuacji?
  • Jak pomagać innym?

J. Knapik, Z. Nowak

MD VI20197 czerwca 2019 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach odbyło się podsumowanie XI edycji akcji społecznej pn. „Miejska Dżungla” realizowanej przez Urząd Miasta Katowice we współpracy z katowickimi szkołami. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni:

Marta K. 8b i Marek J. z 8b w konkursie plastycznym
Justyna T. z 8b w konkursie literackim.

Poza tym wręczono uczniom, koordynatorm i dyrektorom szkół podziękowania za udział w projekcie. Więcej informacji można przeczytać na stronie Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej

Gratuluję,
Piotr Chmielowiec