• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

27.11. - 4.12. to w naszej szkole Tydzień życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych!

4 grudnia ubieramy się na żółto. Baw się razem z nami.

Dnia 03.12.2019r. w naszej szkole odbyła się I Mikołajkowa Miniolimpiada Integracyjna. Do rywalizacji przystąpili uczniowie oddziałów 1b,1c,2b,2c,3b oraz 3c. Zawody rozpoczęły się  uroczystym zapaleniem znicza olimpijskiego przez Panią Dyrektor Dorotę Rembiasz-Gaborską, która powitała wszystkich sportowców oraz dokonała ceremonii  otwarcia igrzysk. Po odśpiewaniu hymnu olimpijskiego uczniowie rozpoczęli  rywalizację w pięciu konkurencjach, tj.: skok w dal,  bieg na czas oraz w trzech  konkurencjach, w których liczyła się precyzja i celność, rzut do kosza, strzał na bramkę oraz rzut ringiem. Zmagania sportowe ukazały nie tylko dobre przygotowanie zawodników, ale też chęć wspólnej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy olimpiady za swoją postawę zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz nagrodami. I Mikołajkowa Miniolimpiada Integracyjna była okazją do wyśmienitej zabawy i nieocenionej integracji dzieci z różnych oddziałów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W. Biros

Po co są i komu służyły wróżby andrzejkowe? Skąd się wzięło lanie wosku? I co mają z tym wspólnego buty?
W czwartek 28.11.2019 klasa 2b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Oddziale Etnologii Miasta w Nikiszowcu przy ul. Rymarskiej 4, w trakcie których zaprezentowane zostały zwyczaje i tradycje charakterystyczne dla tego święta. Uczniowie zostali przeniesieni w magiczny świat przepowiedni, wróżb i niespodzianek.
Dzieci odwiedziły również wystawę stałą „U nos w doma na Nikiszu”, gdzie dowiedziały się, jak dawniej żyli górnicy z rodzinami.

andrzejkowe wrozenie 2019 2b

A. Knapik, Z. Nowak

zyrafa

sko22 listopada uczniowie oddziałów klas pierwszych uczestniczyli
w niezwykłej lekcji na temat oszczędzania.

Od Żyrafy Lokatki dowiedzieli się, czym jest oszczędzanie i poznali wszystkie najważniejsze zagadnienia ze świata finansów. Swoją wiedzę udowodnili, rozwiązując interaktywny quiz. Zajęcia zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów i książek.

Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w oszczędzaniu.

paskowanie sko 2019

Opiekunki SKO: K. Siwczyk, E. Kaczoch

schronisko27 11 19   Dnia 27 listopada 2019 r. w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu nasi wolontariusze pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Uczniowie mieli okazje wysłuchać informacji na temat pracy wolontariusza oraz pracowników schroniska. Było to bardzo wzruszające spotkanie, nasi wolontariusze wykazali się dużą empatią. Pojawiły się łzy, bo każdy pies zasłużył na lepszy los, dlatego wspaniale, że są tak dobrzy ludzie, którzy wspierają pracę wolontariuszy oraz dbają o potrzebujące zwierzęta. Mieliśmy również możliwość wyprowadzić psa na spacer. Pies wabił się Dino. Dino jest bardzo żywym i radosnym pieskiem zasługującym na dobry dom.

W naszej szkole w dniach 2.12.- 06.12. zostanie zorganizowana zbiórka żywności dla danego schroniska.
Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji
.

Opiekunowie SKW

Tydzien zyczliwosciTydzień życzliwości Tydzien zyczliwosci2

27.11.-04.12.2019 r.

Koordynatorzy programu SPZ wspólnie z Samorządem Uczniowskim proponują społeczności uczniowskiej wspólną zabawę polegającą na wylosowaniu kolegi, koleżanki ze swojego oddziału klasowego, dla którego/której zostanie przygotowane coś miłego, miły uczynek (np. wspólne spożycie śniadania, spacer lub spędzenie razem przerwy, pomoc w nauce, własnoręcznie wykonanie kartki, laurki i wiele innych działań związanych z codziennością; liczymy na inwencję uczniów). Prosimy też, aby nie były to prezenty kupione, to powinny być proste gesty wypływające z serca.

Podsumowaniem działania każdego ucznia będzie napisanie na zzw lub lekcji edukacji wczesnoszkolnej (4.12.2019 r.) kilku zdań na temat tego, co zrobili miłego dla wylosowanej osoby, jakie towarzyszyły im emocje, kiedy to wykonywali, co czuli, kiedy ktoś zrobił coś dla nich życzliwego. Sporządzone sprawozdania w dowolnej formie, proszę o przekazanie do opiekuna SU.

SU i SPZ

4.12.2019 r. jest dniem podsumowującym działania związane z realizacją Tygodnia Życzliwości,
dlatego w tym dniu wszyscy przychodzimy ubrani w elementy garderoby koloru żółtego :)

Zespół ds. Promocji Zdrowia

jestem w gazecie 26 11 19

26 listopada będzie pamiętnym dniem dla Laury z 6a. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach dowiedziała się, że zajęła 3. miejsce w V Konkursie Dziennikarsko-Fotograficznym "Jestem w Gazecie!". Konkurs jest organizowany przez Fundację Klub KONTRA, wzięli w nim udział uczestnicy z całego województwa. Laura napisała artykuł o swoim życiu z cukrzycą, chorobą która dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie. Laura jest redaktorem szkolnej gazetki Myśl-nick. W grudniowym wydaniu gazetki znajdziecie ten właśnie artykuł Laury.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy wielu kolejnych w przyszłości.

J.G. oraz E.V.

Dyrektor szkoły informuje, że podmiotem leczniczym świadczącym usługi opieki ogólnostomatologicznej na podstawie art. 12 ust. 3. ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019r. poz. 1078) jest NL Clinic Pierzyńscy Spółka Jawna, ul. Obroki 68 40-833 Katowice.