• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rekrutacja elektroniczna. Rekrutacja od 23 marca 2020.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Organizacja pracy szkoły podczas epidemii.

Pobierz materiały, przeczytaj, skorzystaj :-)

Zaczynamy sportową zabawę, przed nami 5 rund.

Zakwalifikowaliśmy się do programu "Pomarańczowa Siła".

Doradztwo zawodowe. Orientacja zawodowa. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram. Zapoznaj się z poradnikiem.

ppt Historia Dnia Matki - kilka ciekawostek

Szanowni Państwo,
w związku z decyzją prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy, związaną z brakiem pozytywnej rekomendacji wydanej przez GIS w sprawie otwarcia szkół i przedszkoli w mieście Katowice informujemy, że w dniu 25 maja 2020 r. nasza szkoła nie rozpocznie zajęć opiekuńczo-wychowawczych na terenie szkoły dla uczniów klas 1-3. Zaplanowane konsultacje dla uczniów klas 8. będą prowadzone, jak na razie, tylko w formie on-line.
O wszelkich zmianach związanych z ponownym otwarciem szkół w Katowicach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Uwaga uczniowie klas 8!Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Drodzy uczniowie klas 8., zbliża się dla Was czas wyboru szkoły średniej. Klikając w poniższy link, otworzycie stronę, przez którą niedługo będziecie mogli się zalogować i wziąć udział w elektronicznej rekrutacji. Na dzień dzisiejszy na tej stronie możecie zapoznać się z katalogiem szkół ponadpodstawowych i oddziałów, by móc podjąć wstępną decyzje dotyczące wyboru szkoły.

Informacja o terminach rekrutacji.

pdf WAŻNE TERMINY W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM
DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONDAPODSTAWOWYCH

projekt zdalna szkola

Tytuł projektu: Zdalna Szkoła w Katowicach
Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach otrzymała 2  tablety, które wspomogą naukę zdalną, w związku z obecną sytuacją szkolnictwa.
Szczegóły projektu:
Program / oś priorytetowa / działanie: Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 / Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” / Działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
Opis projektu:  Przedmiotem projektu jest zakup 200 tabletów wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla 80 miejskich jednostek oświatowych (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe). Przedmiotowy projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zakup sprzętu ułatwi uczniom realizację zdalnych lekcji.
Okres realizacji rzeczowej projektu: II kw. 2020 r.
Wartość projektu / dofinansowanie: Całkowita wartość projektu to kwota 100.000,00 zł. Kwota dofinansowania z EFRR wynosi 100.000,00 zł (100% kosztów kwalifikowalnych).
Stan realizacji: Projekt wybrany do dofinansowania. Trwa realizacja projektu.

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu w trybie on-line, za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Z uwagi na zmieniony charakter konkursu Organizatorzy proponują udział w sesji próbnej konkursu, również za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl, a dodatkowo czas na rozwiązywanie zadań został wydłużony do 90 minut. Uczestnicy Naszej Szkoły dostęp do platformy otrzymają od opiekuna konkursu pani Karoliny Walaszczyk-Szkutnik, poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym Vulcan. Dokładna instrukcja dotycząca logowania i obsługi Platformy w zakresie koniecznym do udziału w konkursie dostępna jest TUTAJ.

Konkursy będą odbywały się w innych terminach dla wszystkich kategorii według tabeli poniżej.
Żaczek – klasy 2
Maluch – klasy 3 i 4
Beniamin – klasy 5 i 6
Kadet – klasy 7 i 8

Terminarz konkursu Kangur

Karolina Walaszczyk-Szkutnik

mapa karier

Rodzicu, jeśli zastawiasz się, jak wspierać swoje dziecko w wyborze ścieżki edukacyjnej, weź udział w wykładzie zorganizowanym przez zespół Mapy Karier

W środę, 27 maja 2020 r., o godz. 18:30 zapraszamy na darmowy webinar „Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?”, podczas którego Anna Sowińska, doradczyni zawodowa i pedagog, opowie m.in. o tym, jak poszerzać wiedzę dziecka o rynku pracy i jak sprawić, by wykorzystało w pełni swój potencjał.
Spotkanie jest adresowane do rodziców dzieci w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.
Link do rejestracji oraz szczegółowy opis webinaru znajduje się tutaj. Możesz także dołączyć do wydarzenia na Facebooku i przekazać informację o wydarzeniu wszystkim zainteresowanym rodzicom.