al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka szkolne

    "Idą Święta..."

  • Ślubowanie Pierwszoklasistów

    Pasowanie

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Zagłosuj na nasz projekt, byśmy mogli go realizować :)

Oddaj swój głos w terminie 1-11 grudnia 2020 r.

Informacje i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole od 1 września 2020 r.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Zaczynamy sportową zabawę, przed nami 5 rund.

Zakwalifikowaliśmy się do programu "Pomarańczowa Siła".

Każda grupa kolorystyczna owoców i warzyw ma inne właściwości działające na nasz organizm. Czerwone owoce działają świetnie na nasze serce, ale także dbają o dobry humor. Do czerwonych owoców i warzyw zaliczamy przede wszystkim czereśnie, czerwone jabłka, truskawki, czerwone porzeczki, żurawinę, maliny, granaty, wiśnie, pomidory, rzodkiewkę, czerwoną paprykę, buraki.

czerwone warzyw

Czerwone owoce i warzywa zawierają dużo likopenu, który obniża poziom złego cholesterolu, działa także przeciwnowotworowo i odmładzająco, ma też świetny wpływ na nasze serce. Ta grupa owoców i warzyw posiada dużą zawartość potasu, który reguluje rytm pracy serca i stabilizuje ciśnienie krwi. Obok potasu bogactwem tej grupy jest są też antycyjany – naturalne barwniki wzmacniające naczynia krwionośne.

Kolejne zbawienne dla naszego ciała barwniki to karotenoidy, które poprawiają humor. Według badań optymiści mają aż o 13% większe stężenie tego związku chemicznego. Masz zły nastrój? Przygotuj sobie koktajl malinowo-truskawkowy lub zjedz kanapkę z pomidorami!

Zespół ds. promocji zdrowia 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny