autyzm3

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym motywem jest kolor niebieski.

Zachęcamy, aby w tym wyjątkowym dniu założyć coś niebieskiego na znak solidarności
ze wszystkimi osobami, które zmagają się z autyzmem.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem: Piękna bajka krótkometrażowa o inności i indywidualności https://m.youtube.com/watch?v=kMSDD619o7o&feature=youtu.be.

"Osoby z autyzmem widzą, słyszą i czują świat inaczej niż my". Film, który powstał dzięki wsparciu przyjaciół Fundacji SYNAPSIS (z udziałem aktorów) - https://www.youtube.com/watch?v=AuB1lsHPAkw.

Z tej okazji Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach zaprasza na wyjątkowe webinarium (spotkanie online) zorganizowane w ramach kampanii "Autyzm. Codzienność..." pt. O AUTYZMIE DLA KAŻDEGO, podczas którego ekspert odpowie na Twoje pytania, dowiesz się:

• dlaczego osoba z autyzmem zachowuje się inaczej niż pozostali?
  • jak TY masz się zachować w sytuacji, gdy spotkasz człowieka z autyzmem?
  • jak wspierać ludzi z autyzmem w codziennej rzeczywistości?

Zatem jeśli jesteś:

• sąsiadką/sąsiadem osoby ze spektrum autyzmu,
  • kolegą/koleżanką w klasie, na studiach,
  • znasz kogoś, kto zna osobę ze spektrum autyzmu.

Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 14:00 online
pod tym adresem: metis.clickmeeting.com/o-autyzmie-dla-kazdego (należy wejść w podany link najpóźniej o 13:45).

Uwaga: Ze względów organizacyjnych w spotkaniu może wziąć udział max. 100 uczestników. Po osiągnięciu tego limitu dołączenie do spotkania nie będzie możliwe.
Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu LIVE!, udostępnimy zapis audiowizualny na stronie www.metis.pl i fanpage'u metisu www.facebook.com/doskonalenie/.
Webinaria skierowane do tych, którzy mają bliski kontakt z osobami ze spektrum autyzmu, odbędą się w kolejnym tygodniu (6 – 9 kwietnia 2020 r.).