Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. praca szkoły zostaje czasowo ograniczona (oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Organizacja pracy szkoły w dniach 12 i 13 marca 2020 r.:

• Zajęcia będą zawieszone na 2 tygodnie;
  • 12 i 13 marca br. to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
  • Świetlica zapewnia opiekę w godz. 6.45-16.45
  • Jest możliwość skorzystania z przewozu do szkoły o stałej godzinie.
  • Z obiadu w szkole będą mogły skorzystać dzieci, których rodzice potwierdzą intendentowi ten fakt do godz. 9.00. (telefonicznie wew. 109, dziennikiem elektronicznym, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..). Opłaty za niewykorzystane obiady rodzice będą mogli przenieść na następny miesiąc. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzieli pani intendentka.

Zawieszenie zajęć od 16 – 25 marca

• Od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.
  • Informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
  • W naszej szkole nauczyciele będą przygotowywali dla uczniów materiały dydaktyczne do pracy w domu, które będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły w specjalnych zakładkach dedykowanych dla danego oddziału.

Rodzicu,

• Informujemy, że jeżeli dziecko ma do 8 lat, przysługuje na nie zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują sie na stronie internetowej ZUS.
  • Wskazane jest aby osobom, które będą opiekować się dzieckiem, przekazać podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
  • Należy dołożyć wszelkich starań by dziecko w tym okresie przebywało w domu. W szczególności aby unikało miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
  • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których dziecko przebywa.
  • Proszę też śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego i strony internetowej szkoły.

Informacja przygotowana na podstawie materiałów MEN.