29 05 19Dnia 29 maja uczennice klas 1 i 2 uczestniczyły w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego Dzieci Tysiąclecia- Integracja w wyjściu do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 25 w Katowicach.  Zajęcia „Głosem zwierząt” dotyczyły ochrony zwierząt.

22 maja obchodzony był Dzień Praw Zwierząt. Prawa zwierząt opierają się na twierdzeniu, że zwierzęta są istotami czującymi. Jako istoty żywe i zdolne odczuwać cierpienie powinny być traktowane tak, aby tego cierpienia nie odczuwały. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Uczennice podczas zajęć odgadywały zagadki, jakie to zwierzę. Doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Obejrzały książki „Uratuj mnie” i „Atlas przygód zwierząt”. Rozwiązywały krzyżówki dotyczące zwierząt. Na koniec przygotowały maski różnych zwierząt.
Kolejne wyjście do biblioteki już za tydzień. Zapraszamy do udziału.

Anna Guziak, Aleksandra Robaszkiewicz