al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Zakończenie roku 2018/2019

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zakończenie roku i pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

Informacje związane z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Podręczniki, które będą obowiązywały po wakacjach.

Lista podręczników obowiązujących w roku 2019/2020.

Nieodkryty Świat

Już 6 kwietnia o godz. 11:00 na Scenie w Galerii Katowickiej można będzie obejrzeć spektakl "Nieodkryty świat" w reżyserii Macieja Cierzniaka, przygotowany przez Teatr Rozrywki z Chorzowa. Jest to podróż do nieodkrytego, obcego „przeciętnemu” człowiekowi, świata osób z spektrum autyzmu. Świata równie trudnego, co fascynującego. Będzie tu można zobaczyć codzienność, w której zwykłe, czasem błahe rzeczy urastają do wielkich problemów. To także świat ciekawy, niepowtarzalny, pełen pasji, z której zrodziło się wiele odkryć. Podróż do „Nieodkrytego Świata” pozwoli widzom zrozumieć funkcjonowanie osób ze spektrum autyzmu, a przez to - zaakceptować.

Serdecznie zapraszamy!

Spektakl wystawiony zostanie na Scenie w Galerii Katowickiej na poziomie +2 o godz. 11:00. Wstęp jest bezpłatny. Przed spektaklem odbędzie się krótka prelekcja na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu w przestrzeni publicznej.

 

Kilka dni wcześniej, 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Galeria Katowicka podświetli się na niebiesko. Rozdawane będą materiały edukacyjno-informacyjne na temat spektrum autyzmu. Tego dnia będzie można odwiedzić Pokój Wyciszenia znajdujący się na poziomie + 1 obiektu, przeznaczony dla osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego i obniżoną tolerancją na bodźce wynikającą ze spektrum autyzmu. Przygotowano go zgodnie z wytycznymi i standardami Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach, na co dzień zajmującego się doskonaleniem zawodowym nauczycieli, pedagogów i psychologów m.in. z zakresu pracy z dzieckiem ze spektrum  autyzmu. Specjaliści z ROM-E Metis wyjaśnią, dlaczego w pokoju dominują stonowane, jasnobeżowe barwy oraz proste, komfortowe i wygodne sprzęty. Opowiedzą również o praktycznych sposobach tworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej dla osób ze spektrum autyzmu, odpowiedzą na pytania dotyczące autyzmu, tego, czym jest, jak go zrozumieć i zaakceptować.

 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny