• Jasełka 2018

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Miejski konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału.

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu PiBBzNE na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

W roku 2019 DBI obchodzić będziemy 5 lutego. W tym roku wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy razem!. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online oraz wskazania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Zaproponowano następujące działania:

• Uczniowie klas 1-3 wykonają plakat pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy razem!”
  • Uczniowie klas 4-6 wykonają plakat pod hasłem „Działajmy razem przeciwko mowie nienawiści”
  • Uczniowie klas 7-8 i III G wykonają prezentację pod hasłem „Działajmy razem przeciwko mowie nienawiści”
  • Zostaną przeprowadzone zajęcia na godzinach wychowawczych.

Przydatne strony internetowe do wykorzystania w lutym na zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu:

www.plikifolder.pl, www.saferinternet.pl, www.necio.pl, www.sieciaki.pl , www.fdds.pl.

• Tematyczne gazetki w klasach poświęcone zostaną bezpieczeństwu w sieci i pokażą możliwości „Jak nie komputer, to co…?”
  • W holu szkoły zawieszone zostaną prace konkursowe uczniów, a na elektronicznej gazetce zaprezentowana zostanie najlepsza prezentacja.
  • Klasy 4, 5, 6 i 7 uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczni w sieci – warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa dla uczniów szkół woj. Śląskiego” organizowanych przez Akademię Bezpiecznego Internetu.

Wszystkie te działania mają na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Zwrócenie uwagi na potencjał sieci, który można wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również formę twórczej rozrywki.

Organizatorzy: mgr Karolina Labus, mgr Beata Ogórek, mgr Katarzyna Sordyl