• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zakończenie roku i pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

Informacje związane z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Podręczniki, które będą obowiązywały po wakacjach.

Lista podręczników obowiązujących w roku 2019/2020.

W roku 2019 DBI obchodzić będziemy 5 lutego. W tym roku wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy razem!. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online oraz wskazania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Zaproponowano następujące działania:

• Uczniowie klas 1-3 wykonają plakat pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy razem!”
  • Uczniowie klas 4-6 wykonają plakat pod hasłem „Działajmy razem przeciwko mowie nienawiści”
  • Uczniowie klas 7-8 i III G wykonają prezentację pod hasłem „Działajmy razem przeciwko mowie nienawiści”
  • Zostaną przeprowadzone zajęcia na godzinach wychowawczych.

Przydatne strony internetowe do wykorzystania w lutym na zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu:

www.plikifolder.pl, www.saferinternet.pl, www.necio.pl, www.sieciaki.pl , www.fdds.pl.

• Tematyczne gazetki w klasach poświęcone zostaną bezpieczeństwu w sieci i pokażą możliwości „Jak nie komputer, to co…?”
  • W holu szkoły zawieszone zostaną prace konkursowe uczniów, a na elektronicznej gazetce zaprezentowana zostanie najlepsza prezentacja.
  • Klasy 4, 5, 6 i 7 uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczni w sieci – warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa dla uczniów szkół woj. Śląskiego” organizowanych przez Akademię Bezpiecznego Internetu.

Wszystkie te działania mają na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Zwrócenie uwagi na potencjał sieci, który można wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również formę twórczej rozrywki.

Organizatorzy: mgr Karolina Labus, mgr Beata Ogórek, mgr Katarzyna Sordyl