al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka 2018

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zakończenie roku i pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

Informacje związane z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Podręczniki, które będą obowiązywały po wakacjach.

Lista podręczników obowiązujących w roku 2019/2020.

Grudniowe jasełka w roku szkolnym 2018/19 zostały przygotowane przez dzieci z klas 2a, 2b, 6a, 6b, 6c, gościnnie wystąpiły też śpiewające dziewczynki z 5b, grający na gitarze Igor z 5c, chłopaki z chóru z klas III gimnazjum i Oliwka z IIIb. Tematem przewodnim jasełek był fakt, że wiele osób zapomina o tym, co w życiu jest najważniejsze, a nie jest to ani sława ani pieniądze, ani piękne i drogie rzeczy. Przed świętami skupiamy się na tym, co będzie na stole, jak udekorować choinkę, ale przecież najważniejsze w tym wszystkim jest to, co stało się przed tysiącem lat w Betlejem. Narodziny Jezusa w małej stajence powinny skierować nasze myśli na to, co dzieje się w naszych sercach, jacy jesteśmy dla innych i zastanowić się nad  wartościami, którymi kierujemy się w naszym życiu. Goście, którzy przybyli, aby obejrzeć jasełka mieli okazję posłuchać pieśni i kolęd, włączyć się do śpiewu razem z chórem szkolnym, zjeść pyszne ciasta oraz po prostu porozmawiać i złożyć sobie nawzajem życzenia.
Oby te święta i Nowy Rok przyniosły wszystkim dużo radości, spokoju, byśmy mieli okazję okazać innym naszą dobroć i miłość.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

J.G., K.T.-B. 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny