al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka 2018

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Miejski konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału.

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu PiBBzNE na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Oddziały 6a i 4d pojechały do centrum Katowic w celu dowiedzenia się czegoś na temat książek, ale nie takich, które stoją na naszych półkach, tylko książek dla ludzi niewidomych. W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Ligonia jest Oddział Książki Mówionej. Tam właśnie uczestniczyliśmy w warsztatach, które pomogły nam zrozumieć, jak wygląda świat ludzi, dla których składa się on nie z obrazów, ale dźwięków, faktur czy zapachów. Obejrzeliśmy film przedstawiający, jak pomagać takim osobom, dotykaliśmy książek pisanych alfabetem Breille'a, rozszyfrowywaliśmy napisany tym specyficznym alfabetem tekst, podziwialiśmy globus dla niewidomych, z zamkniętymi oczami układaliśmy puzzle. Przede wszystkim jednak mogliśmy porozmawiać z pracownikiem tej biblioteki - panem Czesławem, osobą która nie widzi. Poznaliśmy jego problemy, ale i sposoby na radzenie sobie w świecie osób, które widzą. Pokazał nam szachy dla niewidomych, napisał nasze imiona na specjalnej maszynie właśnie w języku Breille'a.
Jeśli zobaczycie osobę z białą laską, zapytajcie, w czym możecie pomóc, podajcie numer autobusu, który właśnie nadjeżdża, ostrzeżcie, że zbliża się do schodów, powiedzcie, czy prowadzą one w górę, czy w dół. Nie głaszczcie psa, który prowadzi niewidomego. My już wiemy, jak się zachować i mamy nadzieję, że będziemy mogli z dużą radością kiedyś udzielić komuś pomocy.

29 11 2018 biblioteka

J.G. 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny