• Jasełka 2018

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Uczniowie 5d, 6c, 7a, 7b i 7c uczestniczyli dziś w ciekawym koncercie połączonym z lekcją muzyczną. W ramach cyklu "Muzyczne podróże w czasie i przestrzeni" w NOSPR-ze wysłuchali "Podróży z rytmem". Muzycy, wykorzystując takie instrumenty, jak: bęben, kocioł, timbales, ksylofon, marimbę, wibraton, gong, marakasy, czynele, czelestę i inne zagrali m.in.: Uwerturę do opery "Wilhelm Tell” Rossiniego, Living Room Cage'a i Uracán Spiessera.
Muzyczne wrażenia uczniowie wzbogacili informacjami z naszej historii. Wracając do szkoły, przeszli bowiem pod Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie wykazali się ogromną wiedzą.
Kolejne wyjście planujemy już jutro!

M. B.