al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka 2018

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

28 11 18Klasy 6a oraz 4d wybrały się do Parku Kościuszki, aby zobaczyć na własne oczy słynną wieżę spadochronową. Wieża ta jest symbolem  tego, jak wiele można poświęcić dla obrony własnej ojczyzny i swojego miasta. Wysłuchaliśmy historii o harcerzach i harcerkach, ich odwadze i zastanawialiśmy się, jak zachowalibyśmy się w sytuacji wojny my, którzy przyzwyczajeni jesteśmy do pokoju i psychicznego komfortu, że nic nam nie zagraża. Następnie udaliśmy się do drewnianego kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Kościół pochodzi z XVI wieku, obok niego można zobaczyć dzwonnicę z XVII wieku. Niedaleko kościoła jest cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej. W ogrodzeniu cmentarza były kiedyś sierp i młot, które zostały zastąpione czerwonymi gwiazdami. Pomiędzy cmentarzem a kościołem stoi pomnik polskich alpinistów, który z zainteresowaniem obejrzeliśmy. Są tu upamiętnieni tragicznie zmarli członkowie katowickiego Klubu Wysokogórskiego. Można odczytać na nim nazwy szczytów, gdzie zakończyli oni swoje życie. Mając we wspomnieniach ciekawe historie, udaliśmy się z powrotem do szkoły, gdzie z pewnym trudem wróciliśmy do rzeczywistości.

J.G.  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny