28 11 18Klasy 6a oraz 4d wybrały się do Parku Kościuszki, aby zobaczyć na własne oczy słynną wieżę spadochronową. Wieża ta jest symbolem  tego, jak wiele można poświęcić dla obrony własnej ojczyzny i swojego miasta. Wysłuchaliśmy historii o harcerzach i harcerkach, ich odwadze i zastanawialiśmy się, jak zachowalibyśmy się w sytuacji wojny my, którzy przyzwyczajeni jesteśmy do pokoju i psychicznego komfortu, że nic nam nie zagraża. Następnie udaliśmy się do drewnianego kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Kościół pochodzi z XVI wieku, obok niego można zobaczyć dzwonnicę z XVII wieku. Niedaleko kościoła jest cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej. W ogrodzeniu cmentarza były kiedyś sierp i młot, które zostały zastąpione czerwonymi gwiazdami. Pomiędzy cmentarzem a kościołem stoi pomnik polskich alpinistów, który z zainteresowaniem obejrzeliśmy. Są tu upamiętnieni tragicznie zmarli członkowie katowickiego Klubu Wysokogórskiego. Można odczytać na nim nazwy szczytów, gdzie zakończyli oni swoje życie. Mając we wspomnieniach ciekawe historie, udaliśmy się z powrotem do szkoły, gdzie z pewnym trudem wróciliśmy do rzeczywistości.

J.G.