al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka 2018

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

18 października uczniowie oddziałów 5d, 6c, 7a i 7b zwiedzali Sztolnię "Królowa Luiza", czyli jeden z najciekawszych obiektów związanych z dziedzictwem gónictwa w regionie. Uczniowie przeszli podziemną trasę i poznali trud XIX-wiecznej pracy góniczej oraz zagrożenia ze strony żywiołów, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią ludzie, jak i zwierzęta. Prawdziwą atrakcją wycieczki był niezapomniany podziemny spływ łodziami. Prawie pół godziny i 1100 metrów - tyle pokonaliśmy łodziami, spotkaliśmy Utopka i Skarbka, czekaliamy w porcie na mijankę, słyszeliśmy odgłosy kapiącej wody w ciemnościach i wyjątkowych światłocieniach. Wrażenia były bezcenne. Trochę mokrzy i zadowoleni zakończyliśmy rejs w samym centrum Zabrza, skąd szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

luiza 18 10 luiza 18 10 2

Magdalena Bilińska  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny