• Jasełka 2018

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dziękujemy za Wasze głosy. Zajęliśmy 4. miejsce!

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Dzieciaki do rakiet”!

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu PiBBzNE na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

18 października uczniowie oddziałów 5d, 6c, 7a i 7b zwiedzali Sztolnię "Królowa Luiza", czyli jeden z najciekawszych obiektów związanych z dziedzictwem gónictwa w regionie. Uczniowie przeszli podziemną trasę i poznali trud XIX-wiecznej pracy góniczej oraz zagrożenia ze strony żywiołów, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią ludzie, jak i zwierzęta. Prawdziwą atrakcją wycieczki był niezapomniany podziemny spływ łodziami. Prawie pół godziny i 1100 metrów - tyle pokonaliśmy łodziami, spotkaliśmy Utopka i Skarbka, czekaliamy w porcie na mijankę, słyszeliśmy odgłosy kapiącej wody w ciemnościach i wyjątkowych światłocieniach. Wrażenia były bezcenne. Trochę mokrzy i zadowoleni zakończyliśmy rejs w samym centrum Zabrza, skąd szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

luiza 18 10 luiza 18 10 2

Magdalena Bilińska