vulcan        bip logo

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Zgłaszać się można w bibliotece od 6.11.

Weź udział w największych zawodach czytelniczych.

14.11.2018 r. - Miejski konkurs "Magiczne wiersze".

Kolejna edycja konkursu "Magiczne wiersze".

Rekrutacja do projektu realizowanego na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Dnia 15.10.2018 r. w ramach projektu "Katowice Miastem Fachowców" odbyła się wizyta studyjna w Hotelu & Restauracji „Marysin Dwór”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 8. szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Mieli oni okazję do poznania specyfiki danego zawodu (hotelarz, kucharz, kelner) od praktycznej strony i organizacji dnia pracy. Osobą, która nas ugościła i oprowadzała po hotelu oraz restauracji, a także odpowiadała na różne pytania, był Pan Mieczysław Kucharski, właściciel Hotelu & Restauracji „Marysin Dwór” i jednocześnie Wiceprezes Śląskiego Cechu Gastronomii.
Bardzo miłym akcentem spotkania był poczęstunek, upominki, a także pamiątkowe zdjęcia.
Przed uczniami jeszcze wizyta w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Roździeńskiej 25, która odbędzie się już w listopadzie.

W Marysinym Dworze  WMarysinym2

Anna Guziak, Piotr Chmielowiec