al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka 2018

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

11 10 2018Dnia 11.10 2018 klasa 1a wybrała się na warsztaty do pawilonu edukacyjnego. „Dobry klimat”, który mieści się na rynku w Katowicach.
Na początku zostaliśmy poczęstowani ciasteczkami i ciepłą herbatą, a następnie panowie ze Stowarzyszenia EKSPERYMENTATORZY poprowadzili dla nas warsztaty dotyczące ochrony klimatu. Wykonywaliśmy eksperymenty: „Jak powstają chmury?”, „Co się stanie, gdy zaczniemy dmuchać nad kartką papieru oraz pomiędzy metalowe puszki ułożone blisko siebie?” i „O czym mówi temperatura”. Pod koniec zajęć panowie przeprowadzili quiz nt. jak sami możemy dbać o klimat. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani polskimi jabłkami. I tak w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.  
 
Opiekunowie: Agnieszka Brzezina, Aleksandra Kubis-Szlachta  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny