Dnia 2 lutego 2017 roku naszą szkolę w ramach międzynarodowego projektu "Erasmus +” odwiedzili nauczyciele szkół partnerskich z Litwy, Łotwy Rumuni oraz przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego "Metis".

Gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Rembiasz-Gaborska, która przedstawiła najważniejsze informacje o naszej placówce. Następnie Pani Pedagog Ewa Podemska-Pniok opowiedziała zebranym o miejskim programie profilaktycznym ,,Bezpieczne Dziecko — Przyjaciel Sznupka”, który jest jednym z wielu programów i projektów realizowanych w naszej szkole (z pozostałymi mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej w zakładce: Programy i kampanie). Gościom przedstawiono również ogólnopolski projekt "O tym nie można zapomnieć" — spotkania z kobietami, które przeszły przez piekło obozów koncentracyjnych i łagrów. W projekcie gimnazjaliści biorą udział już po raz trzeci, w roku szkolnym 2014/2015 udało nam się zająć pierwsze i drugie miejsce, w roku 2015/2016 zajęliśmy pierwsze miejsce. Efekty pracy naszych uczniów skłoniły zagranicznych nauczycieli do wizyty w byłym hitlerowskim obozie KL Auschwitz-Birkenau, gdzie udali się 3 lutego. Jeżeli kiedykolwiek ktoś powie Państwu, że szkoła integracyjna nie może osiągnąć sukcesu — My jesteśmy najlepszym przykładem, że można zwyciężyć, nawet jeśli rywalizuje się z renomowanymi warszawskimi liceami czy szkołami filmowymi.
   Następnie Pani Dyrektor podczas krótkiego spaceru po budynku przybliżyła zagranicznym nauczycielom specyfikę naszej szkoły. Na gościach bardzo miłe wrażanie wywarli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, którzy witali ich z uśmiechami na małych dziecięcych twarzyczkach. Zdjęcia z wizyty można zobaczyć w Galerii.

Barbara Żmija